Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. októbra 2021

Veľká súperka Vlhovej hlási návrat na svahy, obrovský slalom považuje za kľúč k úspechuTalianska zjazdárka Sofia Goggiová hlási návrat na súťažné svahy po zranení. Chýbať by nemala už v úvodnom obrovskom slalome novej sezóny Svetového pohára, ktorý bude najbližšiu sobotu hostiť rakúsky ...Zdieľať
ye_asia_year_end_review_78640 5bf03a8916734d5cb1d4c02b0a27c07f 676x436 19.10.2021 (Webnoviny.sk) - Talianska zjazdárka Sofia Goggiová hlási návrat na súťažné svahy po zranení. Chýbať by nemala už v úvodnom obrovskom slalome novej sezóny Svetového pohára, ktorý bude najbližšiu sobotu hostiť rakúsky Sölden.

Musí byť v strehu


Dvadsaťosemročná Goggiová bola dosiaľ známa najmä ako špecialistka na rýchlostné disciplíny, ale olympijská šampiónka z Pjognčangu 2018 v zjazde priznala, že v lete sa viac ako zvyčajne venovala aj obrovskému slalomu.

"Uvedomujem si, že obrovský slalom je kľúč k všetkým disciplínam. Je to základ všetkého. Ak chcem v budúcej sezóne niečo dosiahnuť, musím byť od začiatku sezóny v strehu," uviedla Goggiová, ktorá už bola v tradičných úvodných pretekoch na ľadovci Rettenbach raz piata a raz šiesta. "Už v Söldene by to chcelo dobrý výsledok," doplnila na portáli ORF.

Glóbus napriek dlhej absencii


Goggiová získala v uplynulej sezóne SP malý glóbus za celkový triumf v zjazde napriek tomu, že od začiatku februára chýbala na súťažných svahoch a musela vynechať aj domáce majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene si pri schádzaní zo svahu mimo trate nešťastne poranila pravé koleno, keď si zlomila bočnú tibiálnu hlavicu v kolennom kĺbe.

K tréningu sa vrátila až na sklonku leta. Ešte pred zranením si pripísala štyri sezónne triumfy v zjazdoch vo Val d'Isere, San Antone a dvakrát v Crans Montane. Goggiová je aj držiteľka 11 triumfov v pretekoch Svetového pohára a dvoch medailí z majstrovstiev sveta. Bronz získala v roku 2017 v St. Moritzi v obrovskom slalome a striebro o dva roky neskôr v Aare v super G.


Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká súperka Vlhovej hlási návrat na svahy, obrovský slalom považuje za kľúč k úspechu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci odsúhlasili dohovor o bezpečnosti na futbalových zápasoch, hlasovali po výtržnostiach v Trnave
<< predchádzajúci článok
Oheň pre ZOH 2022 v Pekingu už horí, slávnostné zapálenie však narušili demonštranti (video)

Veľká súperka Vlhovej hlási návrat na svahy, obrovský slalom považuje za kľúč k úspechu - diskusné fórum čitateľov