24hod.sk    Počítače

24. februára 2019

Video: Huawei predstavuje Mate X, najrýchlejší 5G skladací smartfón na svetSpoločnosť Huawei dnes na podujatí MWC 2019 v Barcelone predstavila svoj prvý skladací 5G smartfón.Zdieľať
Video: Huawei predstavuje Mate X, najrýchlejší 5G skladací smartfón na svet

Revolučné zariadenie s názvom Mate X sa môže pochváliť najvýkonnejšou 5G čipovou sadou Balong 5000, skladateľným displejom, odolným mechanickým závesom Falcon Wing a veľkou batériou so superrýchlym nabíjaním.

 

Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group, počas predstavenia novinky povedal: “Huawei Mate X je výsledkom neúnavného úsilia spoločnosti Huawei v oblasti výskumu a vývoja. Naša novinka je prvým smartfónom, ktorý v sebe kombinuje 5G, skladaciu obrazovku, pokročilú umelú inteligenciu a úplne nové možnosti konektivity, čím spotrebiteľom ponúka bezprecedentný zážitok. Huawei Mate X bude pre používateľov kľúčom, ktorý im otvorí dvere do sveta 5G.”

 

Displej, aký tu ešte nebol

 

Dvojitý panel s OLED displejom s rozmermi 6,6 palcov, ktorým je Huawei Mate X vybavený, sa po roztvorení premení na 8-palcový tablet s hrúbkou len 5,4 mm. Obrázky na ňom sú vykreslené mimoriadne detailne, samotný panel je vysokoodolný a vyznačuje sa vynikajúcim chladiacim výkonom. Novinka prichádza vo farebnom prevedení Interstellar Blue, ktoré zosobňuje krásu technológie a vytvára štandard pre smartfóny budúcnosti.

 

Po rozložení je obrazovka dokonale rovná. Naopak, po zložení priliehajú obe polovice displeja tesne k rámu. Dva režimy zobrazenia - režim smartfón a režim tablet - na seba nadväzujú a plynulo prechádzajú jeden do druhého.

Video: Huawei predstavuje Mate X, najrýchlejší 5G skladací smartfón na svet

Špičkový výkon a prémiová foto výbava

 

Huawei Mate X poháňa najlepšia 5G čipová sada na svete, Balong 5000. Veľký displej je mimoriadne vhodný pre najrôznejšie formy práce aj zábavy - všetko od úprav dokumentu až po čítanie je lepšie na väčšej obrazovke. Používatelia tiež môžu presúvať obrázky z fotogalérie do svojich e-mailov v režime rozdelenia obrazovky.

 

Prémiové smartfóny Huawei sa vždy vyznačovali špičkovou fotografickou výbavou a ani prvý skladateľný model nie je výnimkou. V štíhlom tele novinky nájdeme najnovšie fotoaparáty Leica, ktoré podporujú najmodernejšie zobrazovacie funkcie. Obojstranná konštrukcia umožňuje kamerovému systému plniť úlohu ako predných, tak aj zadných fotoaparátov.

 

Nová, účelovo navrhnutá,batéria s veľkou kapacitou 4500 mAh sa stará o dostatok energie. Pomáha jej v tom umelá inteligencia, ktorá sa stará o optimálnu spotrebu za každých okolností. SuperCharge nabíjačka s 55W dokáže doplniť energiu neuveriteľne rýchlo: z nuly na 85% kapacity sa dostane len za 30 minút.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/video-huawei-predstavuje-mate-x-najrychlejsi-5g-skladaci-smartfon-na-svet-cl656679.html