18. apríla 2012

Slovenský útočník Marián Hossa zo zdravotných dôvodov nedohral utorňajší tretí zápas série 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL. Oporu Chicaga transportovali z domáceho ľadu ...

marian hossa NEW YORK 18. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský útočník Marián Hossa zo zdravotných dôvodov nedohral utorňajší tretí zápas série 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL.

Oporu Chicaga transportovali z domáceho ľadu počas prvej tretiny po zásahu od Raffiho Torresa z Phoenixu ľavým ramenom do hornej časti tela v strednom pásme. Hossa približne minútu bezvládne ležal, neskôr ho pri vedomí, ale zjavne otraseného odviezli z United Center do Northwest Memorial Hospital.

"Vyšetrenia priniesli povzbudivé výsledky a hráča po nich prepustili do domácej starostlivosti. Stav naďalej monitorujeme. Očakávame však plné uzdravenie, časový odhad stanovíme neskôr," prináša internetová stránka profiligy stanovisko lekára Michaela Terryho.

Chicago prehralo 2:3 po predĺžení a v tejto sérii hranej na 4 víťazstvá zaostáva 1:2. Takisto v Západnej konferencii sa vo štvrťfinále nachádza v ešte horšej situácii Detroit, ktorý pred vlastným publikom v Joe Louis Arene podľahol Nashvillu 1:3, hoci na strelecké pokusy vynikol 41:17, a aj celkovo prehráva 1:3.

Na východe si Florida odviezla víťazstvo 4:3 z New Jersey, ktoré v 7. min malo zdanlivo upokojujúci náskok 3:0. "Panteri" vedú na zápasy 2:1. Tomáš Kopecký absolvoval v drese hostí 12:39 min.

Výsledky utorňajších stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (štvrťfinále konferencií):