10. decembra 2018

Na archívnej snímke sa Tomáš Tatar a jeho spoluhráč Brendan Gallagher radujú z gólu. Foto: TASR/AP
New York 10. decembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar rozhodol v zámorskej NHL o víťazstve Montrealu na ľade Chicaga 3:2 gólom v 59. minúte.

Bol to už jeho 12. presný zásah v sezóne. Canadiens vyhrali tretí duel za sebou, Blackhawks ťahajú nepríjemnú sériu siedmich prehier.

Ottawa doma prehrala s Bostonom 1:2 po predĺžení. Senators chýbal pre zranenie v dolnej časti tela slovenský obranca Christián Jaroš, za Bruins nedostal šancu v bránke Jaroslav Halák. Bostonu stále chýba aj zranený obranca Zdeno Chára, resp. Ottawe dlhodobo zranený útočník Marián Gáborík.

Výsledky:

St. Louis - Vancouver 1:6, Winnipeg - Philadelphia 7:1, Ottawa - Boston 1:2 pp, Chicago - Montreal 2:3, Anaheim - New Jersey 6:5 pp a sn, Edmonton - Calgary 1:0, Vegas - Dallas 4:2