10. júna 2013

Slovenský cyklista z tímu Cannondale Peter Sagan sa stal víťazom pondelňajšej tretej etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska. Dvadsaťtriročný rodák zo Žiliny dosiahol jedenáste víťazstvo ...

mraziva nedelnajsia klasika MEIRINGEN 10. júna  - Slovenský cyklista z tímu Cannondale Peter Sagan sa stal víťazom pondelňajšej tretej etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Dvadsaťtriročný rodák zo Žiliny dosiahol jedenáste víťazstvo v roku 2013 a do rebríčka UCI si pripísal šesť bodov. P. Sagan sa presadil v špurte štvorčlennej skupinky v 203,3 km dlhej etape z Miontreaux do Meiringenu, keď dosiahol čas 4:46:27 h.

Druhú priečku obsadil Portugalčan Rui Costa a tretí skončil Čech Roman Kreuziger, obaja v rovnakom čase ako víťaz. Druhý slovenský zástupca na tomto podujatí Peter Velits obsadil solídnu 24. priečku, za svojím krajanom zaostal o 1:47 min.

Na čelo celkového poradia sa dostal v pondelňajšej etape štvrtý domáci cyklista Mathias Frank, ktorý má pred druhým Kreuzigerom náskok 23 sekúnd, tretí post v celkovom hodnotení patrí Ruiovi Costovi zaostávajúcemu o ďalších 12 sekúnd.

V utorok je na programe štvrtá etapa, povedie z Innertkirchenu do Buochsu (161 km).

Výsledky - Okolo Švajčiarska - 3. etapa (Montreaux - Meiringen, 203,3 km):

1. Peter Sagan (SR) Cannondale 4:46:27 h, 2. Rui Costa (Portug.) Caisse d'Epargne, 3. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff, 4. Mathias Frank (Švaj.) BMC - všetci rovnaký čas ako víťaz, 5. Bauke Mollema (Hol.) Blanco +39 s, 6. Giovanni Visconti (Tal.) Movistar +46, ... 24. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +1:47 min

Poradie po 3. etape:
1. Mathias Frank (Švaj.) BMC Racing 7:39:38 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff +23 s, 3. Rui Costa (Portug.) Caisse d'Epargne +35, 4. Giovanni Visconti (Tal.) Movistar +53, 5. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +57, 6. Bauke Mollema (Hol.) Blanco +1:08 min, ... 24. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +4:50, 44. Peter Sagan (SR) Cannondale +10:55