10. marca 2018

Vlhová štvrtá v slalome v Ofterschwangu, Shiffrinová má malý glóbus

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová v cieli 2. kola slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v nemeckom Ofterschwangu 10. marca 2018. Foto: TASR - Martin Baumann

Ofterschwang 10. marca (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v sobotňajšom slalome Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu. Za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 87 stotín sekundy. Američanka si triumfom definitívne zaistila malý glóbus, v priebežnom hodnotení disciplíny má pred finálovým slalomom v Aare pred druhou Vlhovou náskok nedostihnuteľných 225 bodov.

Na druhom mieste skončila v sobotu Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,09), na tretej priečke sa umiestnila Švédka Frida Hansdotterová (+0,72). V Ofterschwangu sa so svojou bohatou kariérou rozlúčila Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Tá si svoju záverečnú jazdu v SP naozaj vychutnala. Na štarte 1. kola sa objavila v ľudovom kroji, na svahu si spravila niekoľko zastávok, jednu z nich pri riaditeľovi pretekov SP Atlem Skaardalovi, ďalšiu pri svojom otcovi a do cieľa prišla za bujarého povzbudzovania fanúšikov. Po nej si podobný rozlúčkový slalom vychutnala aj Rakúšanka Michaela Kirchgasserová.