13. marca 2019

Vo finále SP víťazstvo Puchnerovej, glóbus za zjazd Schmidhoferovej

Nemecká lyžiarka Viktoria Rebensburgová, archívna snímka.

Nemecká lyžiarka Viktoria Rebensburgová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Soldeu 13. marca (TASR) - Rakúska lyžiarka Mirjam Puchnerová vyhrala v stredu finálový zjazd Svetového pohára v andorrskom Soldeu. Malý glóbus za celú sezónu získala jej krajanka Nicole Schmidhoferová.

Súťaž vyhrala 26-ročná pretekárka, ktorá sa doteraz len raz prepracovala na pódium, pred tromi rokmi tiež vyhrala finálový zjazd v St. Moritzi. V tejto sezóne ju zdobilo len šieste miesto, jediné v prvej výsledkovej desiatke. Svoj druhý triumf v pretekoch SP dosiahla s náskokom 3 stotiniek pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou, Švajčiarka Corinne Suterová zaostala 8 stotín.

Už pred súťažou bola "guľa" za zjazd tiež čisto rakúskou záležitosťou a líderka len mala svoj 90-bodový náskok potvrdiť pred krajankou Ramonou Siebenhoferovou. Keďže tej jazda vôbec nevyšla, Schmidhoferová už po štartovom čísle päť oslavovala svoju prvú významnú trofej v SP, nie však prvú celkovo, keďže je majsterkou sveta v super-G z roku 2017.