Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. októbra 2021

Vo väzbe zomrel Pavol D. obvinený z drogovej trestnej činnosti, kedy u neho našli 9 kg pervitínuJednoznačná príčina úmrtia bude podľa ZVJS identifikovaná po vykonaní patologicko-anatomickej pitvy.Zdieľať
Vo väzbe zomrel Pavol D. obvinený z drogovej trestnej činnosti, kedy u neho našli 9 kg pervitínu

Pavol D., obvinený z drogovej trestnej činnosti a účasti v zločineckej skupine, zomrel vo väzbe. Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibora Skladana. Upozornili na to tvnoviny.sk. Úmrtie potvrdil aj Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).


„Okolnosti úmrtia obvineného P. D. bližšie komentovať nebudeme, nakoľko sú predmetom vyšetrovania, v ktorom vykonáva dozor Okresná prokuratúra Trenčín," uviedol pre TASR Skladan.

"Dňa 12. októbra 2021 došlo v dopoludňajších hodinách k náhlemu úmrtiu 55-ročnej väznenej osoby, ktorej po nástupe do výkonu väzby boli diagnostikované rôzne chronické ochorenia. O udalosti boli vyrozumení blízki príbuzní, vecne a miestne príslušná zložka Policajného zboru a dozorový prokurátor," uviedla hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Jednoznačná príčina úmrtia bude podľa ZVJS identifikovaná po vykonaní patologicko-anatomickej pitvy. "Keďže aktuálne vo veci prebieha šetrenie, nebudeme sa bližšie k danej udalosti vyjadrovať," dodala hovorkyňa.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku rozhodol o väzbe pre Pavla D. a ďalších piatich spoluobvinených koncom septembra. Celkovo bolo v rámci protidrogovej akcie Národnej kriminálnej agentúry obvinených 15 ľudí. Skupina mala pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja minimálne od roku 2012.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Lipšic je schopný akejkoľvek špinavosti. Fico žiada vysvetlenie, prečo Plačkovú prepustili z väzby (6. 10. 2021)nasledujúci článok >>
Na Slovensku sa kradlo ako po nebohom, Matovič výslednú podobu rozpočtu hodil na SaS
<< predchádzajúci článok
NAKA zasahovala na úrade Košického samosprávneho kraja, obstarávanie áut malo prebehnúť protizákonne

Vo väzbe zomrel Pavol D. obvinený z drogovej trestnej činnosti, kedy u neho našli 9 kg pervitínu - diskusné fórum čitateľov