02. apríla 2013

Vodný slalomár Slafkovský triumfoval v Markkleebergu

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Alexander Slafkovský zvíťazil počas uplynulého víkendu vo svojej kategórii C1 na renkingových pretekoch Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) v nemeckom ...

alexander slafkovsky MARKKLEEBERG 2. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Alexander Slafkovský zvíťazil počas uplynulého víkendu vo svojej kategórii C1 na renkingových pretekoch Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) v nemeckom Markkleebergu.

Najskôr si v semifinále s prehľadom postrážil postupovú pozíciu do desaťčlenného finále a skončil v ňom siedmy.

V rozhodujúcej chvíli potom predviedol dravú jazdu a cestu na najvyšší stupienok mu neprekazil ani jeden nedovolený dotyk bránky, za ktorý mu rozhodcovia podľa pravidiel pripočítali k dosiahnutému času dve trestné sekundy.

V kategórii K1 žien neuspela Slovenka Michaela Haššová, keď v semifinále vynechala jednu z bránok a s 50-sekundovou penalizáciou skončila až dvadsiata piata.

Výsledky:

C1 MUŽI: 1. Alexander Slafkovský (SR) 100,65 (2 trestné sekundy), 2. Tomáš Rák (ČR) 101,50 (0), 3. Jan Benzien (Nem.) 102,47 (4)

K1 ŽENY: 1. Corinna Kuhnleová (Rak.) 107,65 (2), 2. Kateřina Kudějová (ČR) 108,81 (0), 3. Cindy Pöschelová (Nem.) 111,57 (2) ... nepostúpila do finále 25. Michaela Haššová (SR)