12. júna 2010

Volejbalisti vyhrali v Rumunsku prehratý zápas

Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v odvetnom zápase 2. kola základnej fázy Európskej ligy v A-skupine v prístave Konstanca nad domácim Rumunskom po vyše dve hodiny ...

bez nazvu Foto: SITA

KONSTANCA 12. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v odvetnom zápase 2. kola základnej fázy Európskej ligy v A-skupine v prístave Konstanca nad domácim Rumunskom po vyše dve hodiny trvajúcom boji 3:2 (-25, -18, 22, 15, 13). Zverenci trénera Emanueleho Zaniniho prehrávali už 0:2 na sety a aj v treťom dlho ťahali za kratší koniec. Víťazstvo v ňom ich však naštartovalo k dokonalému obratu a po poslednej lopte sa tešili z nečakaného triumfu. Rumuni prehrali prvý zápas v tejto edícii prestížnej súťaže, Slováci zaznamenali svoje druhé víťazstvo.

A-skupina:
KONSTANCA: Rumunsko - Slovensko 2:3 (25, 18, -22, -15, -13)
134 min, rozhodovali: Michelinakis (Gréc.), Altiparmak (Tur.), 250 divákov

Zostava SR (podľa www.svf.sk): Bencz, Piovarči, Martin Sopko st., Zaťko, Lukáš Diviš st., Kriško, libero Ondrušek (Kubš, Jakubov, Hukel, Hollý, Hriňák)

Slováci mali raketový nástup do zápasu a kým sa domáci volejbalisti spamätali, viedli 7:2. Zdalo sa, že držia réžiu vo svojich rukách. Na druhý technický oddychový čas však už išli iba s jednobodovým náskokom 16:15 a krátko po ňom už bolo vyrovnané na 17:17. V koncovke mali "zaniniovci" štyri setbaly, ale posledná lopta patrila nakoniec domácim, ktorí sa víťazstvom 27:25 ujali vedenia 1:0.

Domáci sa dostali na koňa a druhy set patril jednoznačne im. Výsledok 25:18 z pohľadu Rumunov je pre slovenský tím na hranici debaklu.

Úvod tretieho dejstva bol akoby pokračovaním druhého. Rumuni viedli 3:0 a zdalo sa, že to bude rovnako trojsetový triumf domácich ako v piatok. Po druhom oddychovom čase sa to však začalo prikláňať na stranu hostí, ktorí ponúkanú šancu nepustili z rúk, vyhrali 25:22 a znížili vedenie Rumunov na 2:1. Bol to po ôsmich prehratých setoch v rade (3 v Sheffielde s Veľkou Britániou, 3 v piatok s Rumunskom a 2 v sobotu s tým istým súperom, pozn.) konečne jeden víťazný.

Slováci zdvihli hlavy a vo štvrtom sete na ihrisku kraľovali. Domáci s nimi stačili iba do prvého oddychového času, potom už bolo iba otázkou, aký veľký bude bodový rozdiel v prospech hostí na konci setu. Výsledok 25:15 hovorí sám za seba.

Prišiel na rad tajbrejk. Nadšene hrajúci zverenci trénera Emanueleho Zaniniho v ňom viedli 4:0, strany si menili za stavu 8:3 pre Slovensko. Prišiel však nečakaný zvrat a tesne pred koncovkou vyrovnanie na 13:13. To však bolo z rumunskej strany všetko, záverečné dve lopty patrili slovenským volejbalistom, ktorí tak privodili dokonalý obrat v dueli a vrátili sa do boja o postup na záverečný turnaj Final Four.