Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. novembra 2021

Vrtuľník Filoména je v Poprade obľúbenou atrakciou, počas zimy si ho môžu ľudia pozrieť len zvonkaDo záchranárskeho vrtuľníka Filoména, ktorý bol ešte pred letom umiestnený pred popradským letiskom, sa už návštevníci nedostanú. Počas zimných mesiacov bude zamknutý a verejnosť si ho môže pozrieť ...Zdieľať
256727919_4584397698320556_441851102541832612_n 676x451 28.11.2021  - Do záchranárskeho vrtuľníka Filoména, ktorý bol ešte pred letom umiestnený pred popradským letiskom, sa už návštevníci nedostanú. Počas zimných mesiacov bude zamknutý a verejnosť si ho môže pozrieť už len zvonka.


Informovala o tom letecká záchranná služba Air – Transport Europe (ATE). Jeho interiér sprístupnia až po zime a po úprave prístupovej plochy.

Vrtuľník si pozrelo veľa ľudí


Vrtuľník slúžil leteckým záchranárom 26 rokov. Tí jeho skelet venovali verejnosti pri príležitosti 30. výročia svojho fungovania, aby sa mohla oboznámiť s leteckou technikou využívanou v záchrannej službe.

Počas uplynulých mesiacov sa stal obľúbenou atrakciou a prišiel si ho pozrieť veľký počet ľudí.

„ATE sa tomuto záujmu veľmi tešila, a tiež tej skutočnosti, že po toľkých prehliadkach ostal bez výraznejších poškodení. Preto ho budeme môcť pre návštevníkov opäť po zimných mesiacoch otvoriť,“ zhodnotila spoločnosť.

V Taliansku slúžil ako Falco


Vrtuľník Filoména slúžil v minulosti pre záchranársku činnosť v Taliansku ešte pod menom Falco. Od júna 2006 pokračoval vo svojej misii na Slovensku s novým, súčasným pomenovaním.

Počas svojho pôsobenia na Slovensku previezol vrtuľník na palube viac ako 1 700 pacientov. Z používania ho vyradili v júli 2020 s celkovým náletom 7 252 hodín, čo predstavuje 302 dní strávených vo vzduchu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vrtuľník Filoména je v Poprade obľúbenou atrakciou, počas zimy si ho môžu ľudia pozrieť len zvonka © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Sima Magušinová oznámila dobrú správu. Je tehotná!
<< predchádzajúci článok
Veniec so štyrmi sviečkami predstavuje symbol adventného obdobia

Vrtuľník Filoména je v Poprade obľúbenou atrakciou, počas zimy si ho môžu ľudia pozrieť len zvonka - diskusné fórum čitateľov