19. septembra 2009

Vydreté víťazstvo FC Liverpool

V úvodnom sobotňajšom zápase 6. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže triumfoval nováčik Premier League Burnley na svojom vlastnom ihrisku nad Sunderlandom 3:1. Po vyrovnanom prvom polčase (1:1) ...

LONDÝN 19. septembra (WEBNOVINY) - V úvodnom sobotňajšom zápase 6. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže triumfoval nováčik Premier League Burnley na svojom vlastnom ihrisku nad Sunderlandom 3:1. Po vyrovnanom prvom polčase (1:1) rozhodol o víťazstve domácich dvoma gólmi v 67. a 86. min David Nugent. Futbalisti Arsenalu Londýn zdolali Wigan Athletic hladko 4:0. Prvé dva góly Londýnčanov strelil belgický obranca Vermaelen. Ďalší z topfavoritov na celkové prvenstvo, FC Liverpool si z ihriska West Hamu United domov odviezol vydreté tri body. Zverenci trénera Rafaela Beniteza totiž zvíťazili v pomere 3:2. Hostí "spasil" v sobotu dvojgólový Fernando Torres, ktorého druhý presný zásah zo 75. min mal napokon prívlastok víťazný. Slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel odohral za Liverpool celý duel a v 44. min dostal za faul na protihráča Hinesa žltú kartu.

Ďalšie víťazstvo v aktuálnej sezóne Premier League si pripísal nováčik z Birminghamu, ktorý vyhral nad tímom Hull City najtesnejším rozdielom 1:0, keď jediným úspešným strelcom stretnutia sa v 75. min stal O'Connor.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola anglickej futbalovej Premier League 2009/2010:

Góly: 67. a 86. Nugent, 13. Alexander (z 11 m) - 39. Bent, 20 196 divákov

West Ham United - FC Liverpool 2:3 (2:2)
Góly: 29. Diamanty (z 11 m), 45. C. Cole - 20. a 75. F. Torres, 41. Kuyt, 34 658 divákov