Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. decembra 2019

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie voči Martinovi D. a Rudolfovi V.Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči neúspešnému prezidentskému kandidátovi Martinovi D. a aktivistovi Rudolfovi V. Spracoval tiež ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 14. decembra (TASR) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči neúspešnému prezidentskému kandidátovi Martinovi D. a aktivistovi Rudolfovi V. Spracoval tiež podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. Polícia Slovenskej republiky o tom informuje na sociálnej sieti.


"Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie osobám M. D. a R. V. za opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách," uvádza polícia.

Martinovi D. bolo vznesené aj obvinenie ako samostatnému páchateľovi. "V prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania," podotkla polícia.Obaja obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom internetu. Vzhľadom na prebiehajúce úkony sa polícia nemôže vyjadrovať k obsahovej stránke stíhaných skutkov ani k dôvodom navrhovanej väzby.

NAKA oboch obvinených zadržala v piatok (13. 12.). Martin D. čelí tiež obvineniu zo spáchania daňového podvodu. Polícia o tom informovala začiatkom decembra. Martin D. si mal neoprávnene uplatniť nárok na vrátenie dane pridanej hodnoty v celkovej výške 187.822 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Verejnú dopravu vo Francúzsku naďalej paralyzuje štrajk
<< predchádzajúci článok
Labouristi na čele s Corbynom zažili najhorší výsledok vo voľbách

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie voči Martinovi D. a Rudolfovi V. - diskusné fórum čitateľov