22. decembra 2006

Výsledky 35. kola hokejovej Extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 35. kola slovenskej hokejovej extraligy: HK 36 Skalica - MHC Martin 5:2 (1:1, 2:0, 2:1) Góly: 11. R. Školiak (Kocák, K. Sloboda), 32. Šille ...

BRATISLAVA 22 decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 35. kola slovenskej hokejovej extraligy:

HK 36 Skalica - MHC Martin 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 11. R. Školiak (Kocák, K. Sloboda), 32. Šille (R. Školiak, K. Sloboda), 38. Liščák (M. Zajac, R. Školiak), 50. Kocák (R. Školiak, Liščák), 60. T. Višňovský (Šille) - 4. Trokan (I. Ďatelinka), 49. Trokan (Klepáč, Törok)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Hollý (Skalica) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Rohoň, Vojtek, 2700 divákov

Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Hrnčirík, Malík - Horský, Vaško

Martin: Dzubina (38. Ševela) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka - Török, Beran, Trokan - Špirko, Koložváry, Važan - Podstavek, Mahdalík, Markovič - od 41. Kuric, Vojtek, Rohoň.

V Skalici začali lepšie hostia, v 4. min počas presilovky presne namieril Trokan. V 7. min Hamerlík vychytal Podstavka a v 11. min sa začalo štvorbodové predstavenie kanoniera domácich Reného Školiaka, keď rovnako v početnej výhode spoza pravého kruhu prekonal Dzubinu. V I. tretine sa stav už nezmenil, hoci únik Tibora Višňovského s Hollým v oslabení vyzeral sľubne. Druhú časť hry ovládli Skaličania, ktorí zásluhou zvýšeného úsilia dokázali dvakrát skórovať. V 32. min Školiak v presilovke ideálne našiel Šilleho, ktorý strelou švihom posunul domácich do vedenia. O šesť minút neskôr opäť Školiak vysunul Liščáka a ten strelou do ľavého horného rohu vyhnal z brány Dzubinu. V 49. min vrátil Martinčanov do hry Trokan svojím druhým gólom. Dzubinov náhradník Ševela držal čisté konto do 50. min, keď po akcii tandemu R. Školiak - Kocák druhý menovaný nedal gólmanovi Martina šancu. Konečné skóre pečatil počas power-play hostí do prázdnej brány po Šilleho prihrávke T. Višňovský.

Hlasy:

Peter Oremus (tréner Skalice): "Musím svojim chlapcom vysloviť obdiv za to, čo dnes predviedli. Už s Košicami sme odohrali veľmi dobrý zápas a dnes sme formu potvrdili. Našim fanúšikom želám príjemné Vianoce a nám všetkým, aby sme v nastúpenom trende pokračovali."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Diváci videli veľmi dobré stretnutie. Upozorňoval som hráčov na to, že Skalica je veľmi silná v presilovkách, no trikrát sme inkasovali práve pri vylúčení nášho hráča. Dokázali sme síce znížiť, no po individuálnej chybe sme dostali štvrtý gól. Sprevádza nás aj smola - nastrelili sme trikrát žrď. Prehra je pre nás dosť krutá, no taký je šport. Skalica si za bojovnosť víťazstvo zaslúžila."

HC Košice - HK Dynamax-oil Nitra 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)

Góly: 3. Lipiansky (Kontšek), 7. Javín (Špelda, Kontšek), 29. Lipiansky (Kontšek, Javín), 33. Dravecký (Javín, P. Bartoš), 35. Šimurda (S. Gron), 42. Juraj Faith (Špilár, P. Bartoš), 59. Špilár (Lipiansky) - 27. Čacho (Topoli), 47. Kmeč, 51. S. Saliji (G. Saliji, Vala)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Grečko, 7350 divákov

Košice: Lipovský - Kall, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Milan Varga - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - K. Kováč, Pleva, S. Gron

Nitra: Lakosil (33. Račko) - J. Kováčik, Topoli, Švárny, Chromý, Bališ, M. Procházka, Petrina - Ľ. Kolník, Pavličko, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - Raček, Vala, S. Saliji - Vadrna, Mihálik, G. Saliji

Pre Košičanov bol súboj s Nitrou tohtoročnou domácou rozlúčkou a zvládli ju na výbornú. Už v 3. min ich dostal do vedenia Lipiansky, ktorý využil ideálny Kontšekov pas. Za chrbát Lakosila sa dostala aj delovka Javína, keď aj v tomto prípade domáci ťažili z presilovky, tentoraz piatich proti trom. Nasledovali príležitosti Droppu, Faitha a Gronova žŕdka, keď pred domácim krídelníkom bola prázdna bránka Nitry. Skvelými zákrokmi sa potom prezentoval Lipovský, v gólovom nájazde umravnil Kolníka a poradil si aj so šancou S. Salijiho, keď vytiahol zázračný zákrok. V úvode II. tretiny mohli zvýšiť vedenie domáceho tímu Bartoš v oslabení a po ňom Gron a následne Kmiť, ale Lakosil osvedčil svoje reflexy. Nitra znížila šťastným gólom Čacha, keď Lipovskému prekĺzol puk za jeho chrbát. Potom opäť prišli chvíle domáceho tímu. Pri vylúčení Pavlička naservíroval Kontšek Lipianskemu a ten strelil svoj druhý gól v zápase. Hostia striedali brankára po štvrtom góle, o ktorý sa postaral Dravecký, ale ani Račko to nemal jednoduché, lebo už v 35. min sa s ním v oslabení pohral Šimurda.

Hneď v úvode III. tretiny zvýšil nepokrytý Faith na 6:1. Domáci potom poľavili v koncentrácii. Pri dvojnásobnej presilovke Nitry ešte neinkasovali, ale chybu Draveckého potrestal v 47. min Kmeč a v 51. min prekonal tvrdou strelou Lipovského aj Samir Saliji. Aj keď Nitra bojovala až do samého záveru, 73 sekúnd pred koncom inkasovala po siedmy raz, keď situáciu dvoch na jedného zvládli bravúrne Lipiansky so Špilárom.

Hlasy:

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Nitra má konsolidovaný tím a z pohľadu útočnej hry hrá veľmi dobre. V I. tretine mali veľmi dobré šance, ale Lipovský nás podržal. Streliť sedem gólov, to svedčí o našej útočnej aktivite. V istých fázach bola naša hra krásna. Aj keď v obrane sa vyskytli chybičky."

Marcel Ozimák (asistent trénera Nitry): "Napriek nepriaznivému výsledku musím hráčov pochváliť za poctivý výkon. Očakávali sme ťažký zápas. Domáci využili hneď prvé dve presilovky, potom sa hrá lepšie. Keby sme nespravili niekoľko chýb v obrane, ktoré nás stáli góly a neboli často vylučovaní, mohol to byť úplne iný zápas."

HK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)

Góly: 8. A. Kroták (V. Král, Jerofejevs), 22. Jabrocký (Halaj), 34. Jabrocký (Jasovský, Jerofejevs) - 27. Marek Haščák (Mikulík, Staněk), 31. Pardavý (Melichárek, Heš), 41. Húževka (Sivák), 53. V. Nemec (A. Kollár)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Volek (Trenčín) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Novák, Višňovský, 1693 divákov

Poprad: Hurajt - Michal Segľa, Jerofejevs, V. Vlk, Bambúch, Fabian, Valečko, Kasík, Gurčík - V. Král, A. Kroták, Cipulis - Jabrocký, Halaj, Jasovský - Kubus, Jarolín, Martin Segľa - Piatak, Štolc, Marcel Haščák

Trenčín: Hála - P. Mikuš, Křetinský, Homer, Heš, Staněk, Urban, Volek, J. Mikuš - Barinka, Húževka, Mikulík - T. Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Sivák, Marek Haščák, Valach

Už v 1. min si oba tímy vypracovali po jednej vážnej šanci, ale úniky Halaja a Nemca gólom neskončili. Domáci mali v úvode viac z hry, čo v 8. min využil na úvodný gól Kroták, ktorý doklepol do siete puk po strele Krála. Po preštrikovaní sa obranou hostí mohol v 15. min zvýšiť Kroták, jeho strelu však Hála betónom vyrazil. Na druhej strane sa po prieniku v 18. min takmer podarilo vyrovnať Kollárovi. Druhý gól pridal Poprad v úvode II. tretiny, keď Jabrockému stačilo len pár sekúnd na využitie presilovky. V 26. min prenikol po pravom krídle Martin Segľa a len žrď zachránila hostí od tretieho gólu. Udrelo však na druhej strane, keď po kombinačnej akcii zaznamenal prvý gól Trenčanov Marek Haščák. Hostia sa po tomto góle dostali na koňa a nebezpečne "podkurovali" domácej obrane. V 31. min sa hosťom naskytla výhoda presilovky o dvoch hráčov, ktorú s prehľadom využili, keď po dokonalom vyšachovaní obrany Pardavý zasúval puk do odkrytej časti bránky. Paralyzovaný Poprad sa však dokázal rýchlo vzchopiť, keď o tri minúty po akcii druhého útoku strelil Hálovi už svoj druhý gól v zápase Jabrocký. V závere tretiny pripravil Cipulis gólovú tutovku Kráľovi, ktorého strelu však Hála zázračne zachránil. V úvode záverečnej tretiny najskôr rozhodca nepotrestal faul do tváre na Michala Segľu, čo hostia využili na vyrovnávajúci gól z hokejky Húževku. S pribúdajúcim časom sa začali výraznejšie presadzovať Trenčania, keď na hokejky domácich sa vkrádalo čoraz viac neistoty. Hostia to dokázali využiť v 53. min. Nemec strelou spomedzi kruhov prekonal Hurajta a prvýkrát získal pre Trenčín vedenie. Domáci sa v závere zúfalo snažili o vyrovnanie, čo im však hráči spod Hradu Matúša Čáka pozornou obranou už nedovolili.

Hlasy:

František Hossa (tréner Popradu): "My sme si už niekoľkokrát dobre rozohrali zápas, ale vždy sa nájde jedna tretina v ktorej to zbabreme. Je vidieť že je tu skutočne fyzický deficit. Musíme naozaj asi vyhrávať 5:0 a potom by sme to zvládli, lebo niektorí hráči si zlou koncentráciou vytvárajú priestor pre chybu a súper z toho ťaží."

Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Obe mužstvá sú v situácii, keď súrne potrebujú bodovať. Poprad dobre rozohral zápas, dostal sa do vedenia 2:0, my sme potom vyrovnali na 2:2, ale ako sa nám častejšie stáva, dostali sme gól hneď po vyrovnaní. To nás vyviedlo z miery, ale na nohy nás postavilo naše oslabenie, v ktorom sme vyrovnali a odvtedy sme začali diktovať tempo zápasu. Získali sme prevahu a podarilo sa nám dať aj gól. Poprad už v kŕči nevyrovnal, hoci mal na konci aj presilovku. Za to, že sme zápas otočili zo stavu 2:0, sme zvíťazili zaslúžene, a preto patrí pochvala všetkým hráčom na čele s brankárom Hálom."

MsHK Žilina - HKm Zvolen 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 30. Zlocha (Kusovský), 37. Gálik (Krajčí), rozhodujúci sam. nájazd premenil Hvila - 15. Cibuľa (F. Turek, Babka), 36. F. Turek (Klouda, J. Kopecký)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Miľovčík, Halecký, 1156 divákov

Žilina: M. Laco - Dlouhý, J. Turoň, T. Slovák, Saviels, Frühauf, Kusovský - Oravec, Hreus, Hvila - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Opatovský, Lezo, Zlocha - Tománek, Groma, Lelkeš

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Kumstát, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Igor Majeský, Klouda, J. Kopecký - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, Paciga.

V úvodných minútach aj počas celej prvej tretiny sa hral len priemerný hokej. Obidve mužstvá mali výhody presilových hier, viac sa však darilo hosťom, ktorí v 15. min využili vylúčenie Lelkeša na vsietenie úvodného gólu. V 20. min mohol upraviť skóre Hvila, ale Šimonovič jeho strelu kryl. V úvodných desiatich minútach druhej tretiny to bol tiež len priemerný hokej a hra nabrala na tempe až v druhej polovici zápasu. Žilinčanom sa podarilo využiť presilovú hru v 30. min pri vylúčení Gunka zásluhou Zlochu. Portom sa hra upokojila, čo využili hostia a Turek zvýšil na 2:1 z pohľadu hostí. Už o minútu to však boli opäť domáci, ktorí využili perfektnú presilovku a Gálik vyrovnal na 2:2. Úvod poslednej tretiny vyšiel lepšie domácim, ktorí hrali s nasadením, príležitosti na góly mali Gálik, Opatovský a Zlocha, ale Šimonovič bol pozorný. Potom sa dostali k slovu hostia, ale domácich opäť podržal gólman Laco. Najväčšiu príležitosť na rozhodujúci gól mal v 56. min Krayzel, Laco sa však opäť vyznamenal. Do konca tretiny a ani v predĺžení sa o víťazovi nerozhodlo, a tak prišli na rad samostatné nájazdy, už po šiestykrát v tejto sezóne na žilinskom ľade. Rozhodujúci nájazd napokon premenil domáci Lukáš Hvila.

Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Zvolen potvrdil svoju kvalitu. Naším zámerom do zápasu bolo dostať súpera pod tlak. To sa nám v I. tretine nedarilo, no v druhej to už bolo lepšie. Hostia boli viackrát vylučovaní a nám sa podarilo v presilovkách skórovať. V III. tretine sme boli lepší a myslím si, že za posledné dve tretiny sme si zaslúžili vyhrať už po šesťdesiatich minútach. Aj napriek tomu, že sme vyhrali až po samostatných nájazdoch, ktoré sú o šťastí, je náš triumf zaslúžený."

Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Myslím si, že náš tím si nezaslúžil prehru. Neboli sme horší. Prvú polovicu sme hrali vyrovnaný hokej, potom sme sa dopustili zbytočných faulov, po ktorých nasledovali presilovky a tie domáci dokonale využili. Najdramatickejšia bola posledná tretina a záver. V samostatných nájazdoch boli šťastnejší domáci, a tak sme prehrali."

Slovan Bratislava - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)

Góly: 7. M. Kokavec (Devečka, Sersen), 11. J. Sýkora (Kukumberg, Pavlas), 15. Uram (Kukumberg, Pavlas), 18. M. Kokavec (J. Sýkora, Kuľha), 27. Kuľha, 60. Kuľha (Pištek) - 38. Róbert Huna (Petran), 43. Holečko (Köver, Rúfus).

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Uram (Slovan) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 2:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, T. Orolin, 3640 divákov

Slovan: Hovi - Pavlas, Huba, Devečka, Sersen, Hruška, Wagenhoffer - Uram, Kukumberg, Vorel - Kuľha, J. Sýkora, M. Kokavec - Gráčik, Tvrdoň, Ľ. Pištek - od 21. min Pašek a Baček

L. Mikuláš: Falter (27. Melna) - M. Droppa, R. Sloboda, Fatyka, Rúfus, Petran, Grman - Köver, Trochta, Holečko - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Milec, Bartík, Michel Miklík.

Domácu premiéra Zdena Cígera na lavičke Slovana osladil prvým gólom v presilovej hre už v 7. min Kokavec, ktorý pekne sklepol puk zo vzduchu. Liptovský Mikuláš bol počas celej prvej tretiny pod neustálym tlakom, v 11. min zvýšil pri hre štyroch proti štyrom J. Sýkora na 2:0. O štyri minúty využil ďalšiu početnú výhodu už po piatich sekundách Uram - 3:0. Na hrozivý rozdiel štyroch gólov upravil ešte v 18. min svojim druhým gólom v zápase Kokavec. V rozpätí 24. a 28. min hrali hostia dve presilovky, belasí si však aj v nich vypracovávali gólové príležitosti. V 27. min premenil tretí sam. nájazd bekhendom Kuľha a poslal Faltera na lavičku. Znížiť sa Liptákom podarilo až v 38. min, keď tiež pri početnej výhode skóroval Róbert Huna. Chvíľkovú nepozornosť domácich zužitkovali zverenci Milana Jančušku v úvode tretej časti hry na gól Holečka, no následne nevyužili presilovku 5 na 3. Na konečných 6:2 stanovil sekundu pred koncom gólom v oslabení Kuľha.

Hlasy:

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Zápas rozhodol náš vydarený začiatok. Som rád, že sme využili súperove chyby, skoro zo všetkých šancí sme dali góly. Od polovice sme podvedome poľavili, hru sme však kontrolovali."

Milan Jančuška (tréner Liptovského Mikuláša): "Prvá časť bola z nášho pohľadu katastrofálna, dopustili sme sa mnohých faulov, hrali sme päť oslabení, inkasovali štyri góly, a to rozhodlo o výsledku. Druhá tretina už bola vyrovnaná, v početnosti streľby sme boli dokonca lepší. Slovan sme mohli potrápiť viac, ale s takýmito faulami sa to nedá. Som sklamaný z výkonu obrancov a ani brankár Falter nemal dnes svoj deň."