04. augusta 2007

Výsledky sobotňajších stretnutí 4. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: AS Trenčín - FC Senec 2:1 (0:0) Góly: 60. Mičenec (z pok. kopu), 90. Hlohovský - ...

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy 2007/2008:

AS Trenčín - FC Senec 2:1 (0:0)
Góly: 60. Mičenec (z pok. kopu), 90. Hlohovský - 71. Kozár, ŽK: 30. Godál, 74. Kleščík, 82. Kamenský, 90.+ Hodál - 33. Kitaš, 39. Augustín, po stretnutí Kozár, rozhodovali: Pavlík - Slyško, Košecký, 1742 divákov
Trenčín: Hodál - Čögley (75. Jakúbek), Csaba Horváth, Mičenec, Minarčík - Jašurek, Kleščík, Hlohovský, Godál, Gergel (75. Kamenský) - Doubek (85. Križko)
Senec: Slovenčiak - Drahno, T. Ekhardt (67. Hoferica), Pecha, Gábriš - Papaj, Matej Kováč, Kitaš, Milan Lukáč - Augustín (46. Škrabák), Kozár
Domáci svoju filozofiu útočnej hry neopustili ani v bezprostrednom súboji o odpútanie sa z dna tabuľky. Od úvodného hvizdu boli aktívnejší smerom dopredu, doplácali však na nepresnú mušku, pretože množstvo ich striel mierilo mimo bránku. Do prestávky mali sľubé šance Kleščík po tvrdej strele z diaľky v 28. min, Horváth svojou hlavičkou či pred bránkou osamotený Doubek ďalšou hlavičkou. Hostia museli hlavne brániť a dopredu sa dostávali iba sporadicky. V úvode druhej časti hry sa už osmelili viac, no dobré šance Škrabáka, Lukáča aj Kozára úspech nepriniesli. Viac z hry však stále mali Trenčania, no Doubekovo sólo i Hlohovského veľkú príležitosť zlikvidovali zadáci hostí. Po hodine hry sa Trenčín ujal vedenia, keď Gábrišov faul na Hlohovského potrestal premeneným pokutovým kopom Mičenec. Studená sprcha však domácich poliala v 71. min, kedy ojedinelé zavháhanie obrany AS využil na vyrovnanie volejom odrazeným od žrde Kozár, ktorý strelil prvý gól Senca v sezóne. V 77. min Hlohovský síce strelil gól, rozhodca ho však pre postavenie mimo hry neuznal. V dramatickom závere domáci zúfalo tlačili, lopta často lietala pred bránku Senca aj tesne okolo nej. Vyplatilo sa im to v 90. min, keď sa dravý Hlohovský presadil cez protihráča a strelou k žrdi zabezpečil Trenčínu zaslúžené víťazstvo.
Hlasy:
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas, pretože na domácom ihrisku sme už museli vyhrať. Nevyužili sme však množstvo neuveriteľne dobrých šancí, najmä Doubek mal asi štyri gólové príležitosti. Keďže v druhom polčase si aj Senec vypracoval šance, dosť nám naša zlá koncovka sťažila zvládnutie tohto stretnutia. Sme však nakoniec šťastní, že sa nám podarilo v posledných sekundách víťazstvo vybojovať. Musím však dodať, že gól, ktorý nám rozhodca neuznal, celkom určite z ofsajdu nepadol."
Ivan Galád (tréner Senca): "Prehrali sme už druhý zápas v samom závare a to na nás zanechalo stopy. Veľmi vážne musíme popremýšľať o tom, ako ďalej, aby sme v ďalších zápasoch boli uspešní. Domácim gratulujem k výhre, ale bol to remízový zápas."

ZTS Dubnica - FC Nitra 0:2 (0:2)
Góly: 11. Čeman, 30. Gruber (z 11 m), ŽK: 9. Obert, 30. Pleva, 39. J. Zápotoka - 45. Martin Tóth, 85. Janíček, rozhodovali: P. Šuniar - Mókoš, Likavský, 2200 divákov
Dubnica: D. Perniš - Pleva, Adámik, Nosek, Zimen (78. L. Zápotoka) - I. Obert, Držík, J. Zápotoka, P. Kiška (46. Grendel) - M. Kuzma, Seyé (63. T. Zápotoka)
Nitra: Senecký - Čeman (75. E. Hrnčár), Martin Tóth, Janíček, Ďatko (46. Kostoláni) - Grajciar, Hesek, Šimončič, Gruber, Michal Farkaš - Áč (83. Babic)
Nitra zvládla zápas v Dubnici s prehľadom. Na koňa ju posadil vedúci gól, keď Čeman dokázal využiť rohový kop v 11. min. Všetky odvetné akcie domácich končili na pozornej obrane Nitry. V 30. min Hesek previedol parádnu strelu, jeho pokus skončil na brvne dubnickej brány, odrazenú loptu získal Farkaš a toho fauloval Pleva. Z pokutového kopu sa Gruber nemýlil. V 40. min vystrúhol parádu zo streleckého registra Hesek, Perniš krásne vyrazil. V druhom polčase pomohol domácim príchod Grendela. Dubničania sa snažili vývoj zvrátiť, v 46. min Seyé na loptu nedočiahol, v 52. min Obert hlavičkoval mimo. Potom bol dvakrát prekážkou pre domácich Senecký, prvýkrát zmaril šancu Seyého, potom Tomáša Zápotoku. Do konca stretnutia dokázala Nitra napriek snahe domácich umne výsledok strážiť a odviezla si z Dubnice tri body.
Hlasy:
Anton Dragúň (tréner Dubnice): "V prvom polčase sme prespali polhodinu hry, bolo to bez pohybu, súbojov a nasadenia. Nitra mala psychickú výhodu, keďže predošlé tri zápasy vyhrala. Aj u nás zvýraznila hernú prevahu rýchlym vedúcim gólom. Prvá polovica rozhodla, keďže v 30. min už bolo 0:2. V druhej časti sa súper stiahol, umne sa bránil, nám nevyšli šance na vyrovnanie, ktoré mali Seyé a Tomáš Zápotoka, takže víťazstvo si odniesli hostia."
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Som spokojný s výsledkom i hrou v prvom polčase. Vydaril sa kombinačný futbal, dali sme gól po štandardnej situácii, ktorý znamenal skutočný vietor do našich plachiet. V druhej časti sme upustili od ofenzívy, kontrolovali sme priebeh, pozorne sme bránili, domácim sa nepodarilo využiť príležitosti, čo bolo pre naše víťazstvo podstatné."

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 4. Kožuch, ŽK: 36. Kopúnek, 56. Poljovka, 67. Doležaj - 45. Peter Ďurica, 45.+ Hučko, 73. Saláta, rozhodovali: Ježík - Palušák, Vindiš, 8160 divákov
Trnava: Kamesch - Pončák (33. Cíferský), Poljovka, Doležaj, Hruška - P. Ďuriš, Michalík (12. Kopačka), Kopúnek, Barčík - Bernáth (89. Tomčák), Kožuch
Banská Bystrica: R. Zajac - Marek Seman, Debnár, Saláta, Herda - Palic (46. Vukovič), Peter Ďurica, Strnad, Pečovský, Hučko (67. M. Pančík ml.) - Fofana (76. Tomaček)
Domáci Spartak začal duel aktívnou útočnou hrou a úspešne narúšal obranné rady Dukly. Výsledkom toho bola 4. min, keď Michalík vysunul oblúčikom Kožucha, ktorý tiesnený Salátom prehodil vybiehajúceho gólmana Zajaca - 1:0. Po góle sa hra vyrovnala a diváci videli typický medzišestnástkový futbal. Domáci hráči sa snažili, ich kombinácia však viazla, čo využívala Dukla na rýchle brejky, ktoré končili na pozornej obrane Trnavy. V 24. min mohol zvýšiť na 2:0 Doležaj, ale jeho strela z priameho kopu tesne minula ľavú žrď banskobystrickej bránky. Tesne pred prestávkou mal príležitosť skórovať opäť Doležaj, jeho prudkú hlavičku však Zajac vyrazil do bezpečia. Aj po obrátke Spartak pokračoval v nápore, ale bez efektívnej koncovky. Snaha prikrášliť výsledok z kopačiek Kožucha, Barčíka či Bernátha zostala nevyužitá, respektíve ich úmysel vystihol pozorný gólman Zajac. Na druhej strane i snaživí hostia vystŕkali rožky, ale pokusy o vyrovnanie, najmä legionára Fofanu či Pečovského, zlikvidoval gólman Kamesch. Trnavčania nakoniec v priemernom zápase tesné víťazstvo vďaka nedôraznej útočnej snahe hostí spod Urpína udržali.
Hlasy:
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Do súboja sme vstúpili veľmi dobre. Zdalo sa, že budeme hrať v takej pohode, ako sme hrali posledný zápas doma s Košicami, ale bohužiaľ v prvej tridsaťminútovke sa nám zranili dvaja kľúčoví hráči (Pončák, Michalík), museli sme v zostave improvizovať, ale to už nebolo ono. Sme radi, že sme zápas doviedli do víťazného konca a získali dôležité tri body."
Rudolf Rehák (tréner Banskej Bystrice): "Myslím, že diváci videli dobrý futbal, obojstranne útočný. Zápas sme si prehrali hrou v prvom polčase. Ale kombinačne dobrou, zlepšenou hrou v druhom polčase sme si zaslúžili prijateľnú remízu. Do Trnavy sme nešli s veľkými očami, ale bodík by bol pre nás úspechom."

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (2:1)
Góly: 20. a 24. Jež, 76. Lietava - 37. Zošák, ŽK: 18. Pečálka, 62. Vladavič - 22. Kucka, 35. Sivčevič, 64. Jurč, rozhodovali: Smolák - Csabay, Jankovič, 4500 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečálka, V. Leitner (84. Szórád) - Zdeno Štrba - Vladavič (76. Belák), Devátý, Jež (63. Ančic) - Breška, Lietava
Ružomberok: Hajdúch - Balaško (77. Pilár), J. Novotný, J. Maslo, Jurč - Sivčevič (75. Siva) - Zošák, Kucka (63. Kúkol), Macko, Božok - M. Bakoš
Žilinčania v útoku s novou dvojicou Breška, Lietava začali o niečo lepšie a v 3. min Devátý namieril spoza šestnástky tesne vedľa ľavej žrde. Hra sa potom opticky vyrovnala a v 17. min Bakoš tvrdou strelou po zemi z diaľky otestoval Kuciakovu pozornosť. Prišla však dobre zahraná päťminútovka domácich medzi 20. až 25. minútou, keď najskôr Jež trafil nádherne z voleja Breškov center z pravej strany a Hajdúch proti lopte, ktorá sa od brvna odrazila do bránky nemal šancu. V 22. min Breškov lob hosťujúci gólman končekmi rukavíc zastavil pred cestou do siete a o dve minúty sa radovali domáci opäť, keď Hajdúch vyrazil strelu Vladaviča z veľkého uhla iba k Leitnerovi, ten odcentroval, obrana hostí nepokryla Ježa, ktorý napálil loptu z päťky do bránky Ružomberka. Domáci kontrolovali náskok, no hostia neboli len do počtu a v 37. min, keď Leitner neodvrátil center do bezpečia, trafil loptu za nim číhajúci Zošák a nedal Kuciakovi šancu. O dve minúty mal ten istý hráč na kopačke druhý gól, ale jeho krížna strela sa kotúľala iba tesne mimo žilinskej bránky. Po zmene strán priťukol Vomáčka v 49. min Breškovi, ale jeho strelu z prvej Hajdúch chytil. Potom sa k slovu čoraz častejšie dostávali hostia, aj zásluhou nepresnej rozohrávky Žiliny. V 59. min Kucka dobre vystrelil a gólman Kuciak musel vyraziť na roh. Po ňom Sivčevičovu bombu z hranice pokutového územia vyrazil do poľa opäť domáci brankár. Do rozháranej hry majstra priniesol pokoj až tretí gól v 76. min, keď Štrba posunul loptu na Brešku, ten videl na hranici šestnástky voľného Lietavu a žilinský útočník povedľa Hajdúcha zvýšil na 3:1. V závere už "žltozelení" kontrolovali výsledok a zaknihovali ďalšiu výhru.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som spokojný s troma bodmi, menej však už s predvedenou hrou. Zrejme je to tým, že máme program naozaj náročný. Keby sme dali po tých dvoch góloch v I. polčase aj tretí, hra by bola určite pokojnejšia. Hostia však znížili. My sme mali síce v II. polčase až do nášho gólu platonickú prevahu, ale hostia mohli vyrovnať. Dôležité je, že sme vyhrali a nikto sa nezranil. Brešku sme dnes skúšali v útoku aj preto, aby sme videli, ako mu sedí post, na ktorom kedysi hrával v Púchove. Presvedčil, že je použiteľný aj na hrote, ale počítame s ním prioritne do zálohy."
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Myslím si, že s úrovňou zápasu môžeme byť spokojní. Nechceli sme pustiť Žilinu do tlaku, čo sa nám aj celkom darilo. Ale prišla naša slabšia desaťminútovka, počas ktorej sme spravili chyby a dostali góly. Síce sme potom znížili a mohli aj vyrovnať, nielen v prvom, ale aj v druhom polčase. Šance sme na to mali. Žilina však vyhrala zaslúžene. My máme výrazne omladený káder a je to na hre aj niekedy vidieť."