Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2019

Výťažok z Handlovskej kapustnice pôjde obetiam vybuchnutého domuNa snímke horiaci bytový dom v Prešove 6. decembra 2019.Zdieľať
Na snímke horiaci bytový dom v Prešove 6. decembra 2019. Foto: TASR - František Iván
Handlová 9. decembra (TASR) - Časť z výťažku Handlovskej kapustnice poputuje na pomoc deťom, ktorých zasiahol výbuch bytového domu v Prešove. Rozhodli o tom štatutári obcí a mesta z handlovskej doliny. Benefičné podujatie sa konalo v baníckom meste v sobotu (7.12.), ľuďom z Mukačevskej ulice sa rozhodli finančne pomôcť i deti zo Základnej školy (ZŠ) na Mierovom námestí. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa Handlovej Jana Paulínyová.


Tímy varili spolu 25 kapustníc a celý výťažok mal byť pôvodne venovaný deťom do škôlok v handlovskej doline. "Predstavitelia samospráv handlovskej doliny - ako hlavní organizátori benefičnej kapustnice - zmenili pôvodný účel benefície venovať celý výťažok deťom v materských školách handlovskej doliny. Časť výťažku vo výške 2300 eur venujú deťom v Prešove z poškodeného bytového domu," uviedol predseda Združenia obcí handlovskej doliny Tibor Čičmanec.

Prostriedky združenie po dohovore s prešovskou samosprávou, ktorú kontaktuje v pondelok, pošle na účet s tým, že ich venuje ako priamu pomoc deťom, ktorých zasiahla tragédia po výbuchu plynu. "Celkový výťažok z podujatia Handlovská kapustnica je vo výške 3897,52 eura," vyčíslila Paulínyová.

Na podujatí zbierku na pomoc obetiam prešovskej tragédie realizovali žiaci ZŠ na Mierovom námestí, ktorí predávali vlastnoručne vyrobených anjelov.

Plyn vybuchol v piatok (6.12.) v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke. Nešťastie si vyžiadalo niekoľko ľudských životov a desiatky zranených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maas pred summitom v Paríži vyzval Rusko na prípadné kompromisy
<< predchádzajúci článok
Košická treska a dva rožky

Výťažok z Handlovskej kapustnice pôjde obetiam vybuchnutého domu - diskusné fórum čitateľov