24hod.sk    Z domova    Regióny

05. februára 2018

Výťažok z punču v Kremnici pôjde na lyžiarsky výcvik školákovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok
 
Kremnica 5. februára (TASR) - Športovo-zábavný festival Big Air v meste, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. a 10. februára v Kremnici, bude mať opäť aj charitatívny rozmer. Prostredníctvom kúpy charitatívneho punču budú môcť návštevníci prispieť na zabezpečenie lyžiarskeho výcviku pre miestnych školákov zo sociálne znevýhodneného prostredia.


"V Kremnici vyrástli úspešní reprezentanti v bežeckom lyžovaní, snoubordingu a dnes už má vďaka SKI klubu svojich mladých zástupcov aj zjazdové lyžovanie. Nie všetky deti však majú možnosť naučiť sa lyžovať. Ani tento rok preto nebude výnimkou a aj na 11. ročníku Big Air v meste radi podporíme dobrú vec," informovala za organizátorov Silvia Majerová s tým, že už piatykrát si budú môcť návštevníci podujatia priamo na námestí kúpiť charitatívny punč pre radosť detí.

Marek Smatana z lyžiarskej a snoubordovej školy Snowsports, ktorá je pôvodcom tejto myšlienky, priblížil, že aj tento rok sa čistý výnos zbierky použije na zabezpečenie výučby lyžovania vybraných detí zaradených do komunitného programu rozvoja lyžovania. "Podobný projekt sme realizovali pred viac ako desiatimi rokmi v Juhoafrickej republike. Účasť na programe, v rámci ktorého sa lokálne deti mohli naučiť lyžovať, sme im umožnili ako odmenu za dobré výsledky v škole," uviedol.

Z kremnických škôl sa na základe sociálneho postavenia rodiny, ale aj prospechu detí vyberie 15 žiakov, ktorí sa počas jedného týždňa v rámci intenzívneho kurzu naučia lyžovať pod dohľadom inštruktorov. "Výnos zo zbierky používame na vykrytie nákladov programu, napríklad na skipasy a výstroj pre deti," doplnil Smatana.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/vytazok-z-puncu-v-kremnici-pojde-na-lyziarsky-vycvik-skolakov-cl565402.html