Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2019

Wall Street má za sebou dobrý týždeňAkciové trhy v USA majú za sebou silný týždeň, ktorý ukončili relatívne stabilne. V priebehu piatka (11. 1.) mal negatívny vplyv na burzy takzvaný shutdown, teda čiastočné ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
New York 12. januára (TASR) - Akciové trhy v USA majú za sebou silný týždeň, ktorý ukončili relatívne stabilne. V priebehu piatka (11. 1.) mal negatívny vplyv na burzy takzvaný shutdown, teda čiastočné uzavretie federálnych úradov.


Rozpočtový spor medzi prezidentom Donaldom Trumpom a opozičnými demokratmi trvá už približne tri týždne a ochromil časť administratívy. A riešenie je stále v nedohľadne. Okrem toho ani obchodný spor USA s Čínou sa ešte stále nevyriešil. Ďalšie rokovania na vysokej úrovni sú podľa mediálnych správ plánované na koniec januára.

Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average v piatok stratil 0,02 % a uzavrel na úrovni 23.995,95 bodu. Vo štvrtok (10. 1.) sa prvýkrát po približne troch týždňoch dostal nad hranicu 24.000 bodov. Za celý uplynulý týždeň si Dow Jones polepšil takmer o 2,5 %.

Širší index S&P 500 v piatok klesol o 0,01 % na 2596,26 bodu a technologický index Nasdaq Composite o 0,21 % na 6971,48 bodu. S&P 500 si za celý týždeň polepšil o vyše 2 % a Nasdaq Composite o 3,45 %.

Z jednotlivých titulov v piatok výrazne posilnila akcia General Motors (GM), ktorá si pripísala viac než 7 %. Najväčšia americká automobilka je totiž optimistická a jej ziskový výhľad pre prebiehajúci rok výrazne prekonal očakávania Wall Street. Koncern tiež uviedol, že v uplynulom fiškálnom roku sa mu darilo lepšie, než sa predpokladalo.

Počas uplynulého týždňa sa darilo napríklad Netflixu, ktorého akcia vyskočila o 13,45 %. Akcie Amazonu a Facebooku stúpli o vyše 4 %. Investori totiž kupovali tituly, ktorým sa nedarilo v decembri.

Dow Jones a S&P 500 majú za sebou prvú 3-týždňovú ziskovú sériu od vlaňajšieho augusta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M.Beňová:A.Danko sa mohol k záležitosti so svojou prácou postaviť inak
<< predchádzajúci článok
Na týchto miestach v Bratislave sa v sobotu večer električky nedočkáte

Wall Street má za sebou dobrý týždeň - diskusné fórum čitateľov