06. septembra 2006

Woods hráčom roka US PGA

Celkovo ôsmy raz za posledných desať rokov získal Američan Tiger Woods ocenenie hráč roka profesionálneho golfového okruhu US PGA. Jedine v roku 1998 mu trofej zobral Mark O´Meara a predvlani Vijan ...

NORTON 6. septembra (WEBNOVINY) - Celkovo ôsmy raz za posledných desať rokov získal Američan Tiger Woods ocenenie hráč roka profesionálneho golfového okruhu US PGA. Jedine v roku 1998 mu trofej zobral Mark O´Meara a predvlani Vijan Singh. Svetová jednotka vyhrala posledných päť turnajov, na ktorých štartovala. Ocenenie hráč roka US PGA sa udeľuje na základe špeciálneho hodnotenia, do ktorého sa započítavajú body z turnajov. Do konca série PGA síce ešte ostáva 9 podujatí, ale Woodsa už nemôže nikto prekonať. Američan zároveň vedie aj v hodnotení Vardon Trophy, ktoré je založené na priemernom zisku z turnajov. Woods má priemer 68,30, druhý v poradí je Jim Furyk so 69,06. Či však získa Vardonovu trofej, je otázne. Keďže nehral posledné kolo na US Open a pre chrípku nedokončil ani Nissan Open, tento rok odohral len 51 kôl. Minimum na zisk trofeje je 60 kôl.