Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. júna 2020

Z Remišovej úradu vznikne nové ministerstvo, zastreší eurofondy aj regionálny rozvojCentralizácia agendy regionálneho rozvoja a eurofondov prejde na nové Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI). Cieľom je zlepšenie koordinácie regionálneho rozvoja ...Zdieľať
img_9945 min 676x451 4.6.2020 (Webnoviny.sk) - Centralizácia agendy regionálneho rozvoja a eurofondov prejde na nové Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI).


Cieľom je zlepšenie koordinácie regionálneho rozvoja a optimalizácie implementačnej štruktúry riadenia eurofondov, ako aj posilnenie princípov transparentnosti, efektívnosti, hospodárnosti, účelnosti a výsledkovej orientácie, na ktoré kladie dôraz aj Európska komisia.

Zmena kompetencií úradu vlády


Vyplýva to z návrhu na zmenu niektorých uznesení vlády SR a určenie úloh v pôsobnosti ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie v súvislosti so zánikom Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII), zriadením nového ministerstva a zmenou kompetencií Úradu vlády SR.

Vláda schválila materiál vo štvrtok na návrh vicepremiérky pre investície a informatizáciu Veroniky Remišovej (Za ľudí).

Nadväzuje na novelu zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy (kompetenčný zákon), ktorú Národná rada SR schválila 14. mája v skrátenom legislatívnom konaní a zabezpečuje transformáciu ÚPVII na ministerstvo.

Agrorezort príde o agendu regionálneho rozvoja


Do pôsobnosti nového ministerstva prejdú všetky kompetencie ÚPVII a zároveň agenda regionálneho rozvoja (Integrovaný regionálny operačný program a cezhraničné programy) z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Budúce ministerstvo tiež zastreší agendu Operačného programu Technická pomoc, Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a Švajčiarskeho finančného mechanizmu presunutú z Úradu vlády SR.

V súvislosti s prechodom tejto agendy budú na novozriadené ministerstvo presunuté aj príslušné platobné jednotky. Novovzniknuté ministerstvo prevezme pôsobnosť úradu vicepremiéra v oblasti investícií a informatizácie k 1. júlu 2020 a pôsobnosť Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v oblasti regionálneho rozvoja k 1. októbru.


Zdroj: Webnoviny.sk - Z Remišovej úradu vznikne nové ministerstvo, zastreší eurofondy aj regionálny rozvoj © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Invalidný dôchodca šoféroval s takmer tromi promile alkoholu, skončil za mrežami (foto)
<< predchádzajúci článok
Slovensku hrozí, že bude eurofondy čerpať podľa starého systému, Miko ho označil za zdĺhavý a neefektívny

Z Remišovej úradu vznikne nové ministerstvo, zastreší eurofondy aj regionálny rozvoj - diskusné fórum čitateľov