Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

19. júla 2019

Za vyhrážky o streľbe na pražskej škole polícia stíha 25-ročného BritaPríslušníci českej polície v odletovej hale letiska Václava Havla.Zdieľať
Príslušníci českej polície v odletovej hale letiska Václava Havla. Foto: TASR/AP
Praha 19. júla (TASR) - Predstavitelia britskej polície vo štvrtok dopravili na pražské letisko 25-ročného muža, ktorý sa v júni na sociálnej sieti vyhrážal streľbou na niektorej zo škôl v metropole Českej republiky. Informoval o tom v piatok server iDNES.cz.


"Po príchode na Letisko Václava Havla kriminalisti tohto muža vydali na trestné stíhanie," uviedla hovorkyňa polície Vlasta Suchánková. Dodala, že stíhanie mladíka bolo začaté pre prečin šírenia poplašnej správy, za ktorý mu v prípade právoplatného odsúdenia hrozí dvojročný trest odňatia slobody.

Podľa slov policajnej hovorkyne na prípade spolupracovali českí kriminalisti s Europolom. Mladý Brit hrozbu útoku zverejnil 23. júna na fiktívnom profile. Polícia následne upovedomila väčšinu škôl a na ochranu žiakov a učiteľov nasadila viac než 300 policajtov.

Polícia uviedla, že mladík si chcel svojimi vyhrážkami získať pozornosť a zviditeľniť sa. Teroristický motív polícia vylúčila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ide to aj bez emisií. Lidl s ekologickou logistkou
<< predchádzajúci článok
CESTUJÚCI, POZOR: Na týchto železničných tratiach budú výluky

Za vyhrážky o streľbe na pražskej škole polícia stíha 25-ročného Brita - diskusné fórum čitateľov