Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. októbra 2020

Zadržanie Kováčika objednávali médiá už niekoľko mesiacov, tvrdí Fico a rešpektuje prezumpciu nevinyPredseda opozičnej strany Smer-SD Róbert Fico rešpektuje prezumpciu neviny a žiada riadne ...Zdieľať
img_1719 1 676x451 22.10.2020  - Predseda opozičnej strany Smer-SD Róbert Fico rešpektuje prezumpciu neviny a žiada riadne vyšetrenie veci v súvislosti so štvrtkovým zatknutím špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Uviedol to vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.


„Treba vyšetriť všetky podozrenia, ale nevynášajme súdy dovtedy, pokiaľ nie je človek právoplatne odsúdený,“ uviedol Fico.

Ako ďalej dodal, verí, že cely tento spis nie je postavený len na výpovedí nejakého človeka, ktorý sedí vo väzbe a ktorý kvôli prepusteniu povie čokoľvek a obviní kohokoľvek.

„Toto zadržanie média objednávali už niekoľko mesiacov a dnes im bolo perfektne vyhovené.(...) O zatýkaní neinformuje polícia, ale informujú noviny. Ja by som chcel povedať, že tu vidíme zneužívanie verejného činiteľa, pretože nie je možné, aby zo spisu utekali informácie,“ dodal Fico.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok ráno zadržala a obvinila špeciálneho prokurátora Dušana K. okrem korupcie aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zadržanie Kováčika objednávali médiá už niekoľko mesiacov, tvrdí Fico a rešpektuje prezumpciu neviny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Politické strany už nebudú musieť mať osobitný účet v Štátnej pokladnici, rozhodli poslanci
<< predchádzajúci článok
Matovič oznamil nové opatrenia proti koronavírusu. Pôjde o čiastočný lockdown (uzavretie krajiny)

Zadržanie Kováčika objednávali médiá už niekoľko mesiacov, tvrdí Fico a rešpektuje prezumpciu neviny - diskusné fórum čitateľov