Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. augusta 2020

Zamestnávatelia dostali od štátu „prvú pomoc“, ministerstvo im vyplatilo skoro päťsto miliónov eurMinisterstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR vyplatilo v rámci Prvej pomoci zamestnávateľom a samostatne ...Zdieľať
gettyimages 1211345161 676x451 6.8.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR vyplatilo v rámci Prvej pomoci zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) takmer 467 miliónov eur. Ďalších vyše 10 miliónov eur v rámci SOS dotácie poslal rezort práce zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu. Ministerstvo o tom informuje v tlačovej správe.


Internetovú stránku pomahameludom.sk, ktorú rezort práce spustil 6. apríla, navštívilo počas prvého mesiaca približne 300-tisíc ľudí.

"Za tri mesiace jej existencie evidujeme takmer dva milióny zobrazení," uvádza ministerstvo, ktoré zriadilo stránku po vypuknutí koronakrízy na Slovensku na zjednodušenie prístupu k Prvej pomoci.

"Zamestnávatelia a živnostníci tak majú na jednom mieste prístup nielen k informáciám o poskytovaní príspevkov na udržanie zamestnanosti, ale aj k dokumentom, ktoré sú potrebné k podaniu žiadosti," doplnil rezort práce.

V deň spustenia si internetovú stránku ministerstva pozrelo 32 920 ľudí. "Najvyššiu dennú návštevnosť sme zaznamenali 8. apríla, keď si 61 592 užívateľov zobrazilo stránku 198 796-krát," uvádza rezort práce.


O Prvú pomoc môžu žiadať rezort práce zamestnávatelia, ktorí museli zatvoriť svoje prevádzky na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR, SZČO, ktoré museli zatvoriť prevádzky alebo im poklesli tržby najmenej o 20 percent, zamestnávatelia, ktorí udržia pracovné miesta aj v prípade prerušenia či obmedzenia svojej činnosti počas mimoriadnej situácie, podnikatelia, ktorí nemajú žiaden iný príjem, občania, ktorí sa počas pandémie ocitli v krízovej situácii bez príjmu a zamestnávatelia, ktorí udržia pracovné miesta v materskej škole aj v prípade prerušenia alebo obmedzenia svojej činnosti počas vyhlásenej mimoriadnej situácie.
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia dostali od štátu „prvú pomoc“, ministerstvo im vyplatilo skoro päťsto miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia pátra po mužovi, ktorý so zbraňou v ruke lúpil v nitrianskej banke (foto)
<< predchádzajúci článok
Hackeri žiadajú za vrátenie údajov výkupné, dilemu o zaplatení riešili aj slovenské a české firmy

Zamestnávatelia dostali od štátu „prvú pomoc“, ministerstvo im vyplatilo skoro päťsto miliónov eur - diskusné fórum čitateľov