19. augusta 2013

Žampovci získali v obrovskom slalome prvé a tretie miesto

Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa pokračuje na Novom Zélande v dobrých výsledkoch, keď v pondelok vyhral preteky v obrovskom slalome v Austrálsko-novozélandskom pohári v ...

adam zampa CORONET PEAK 19. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa pokračuje na Novom Zélande v dobrých výsledkoch, keď v pondelok vyhral preteky v obrovskom slalome v Austrálsko-novozélandskom pohári v stredisku Coronet Peak.

Dvadsaťdvaročný Tatranec triumfoval pred Američanom Markom Engelom, tretí skončil Adamov mladší brat Andreas.

"Som veľmi šťastný, ale ešte viac ma teší, že sa na pódium dostal aj môj brat Andreas. Je to perfektný pocit stáť na ňom na takých veľkých pretekoch spoločne s ním. Kiež by boli častejšie takéto dni. Už nám chýba na pódiu iba najmladší brat Teo, ale čoskoro začne trénovať s nami aj on," uviedol Adam Žampa prostredníctvom svojej prezentácie na Facebooku.

Preteky Austrálsko-novozélandského pohára v zjazdovom lyžovaní - Coronet Peak (N. Zél.) - výsledky:
OBROVSKÝ SLALOM

Muži: 1. Adam Žampa (SR) 1:46,93 min, 2. Mark Engel (USA) 1:47, 13, 3. Andreas Žampa (SR) 1:47,49