Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. augusta 2020

Zatykačom na Majského sa už zaoberá aj štátne zastupiteľstvo v PraheMestské štátne zastupiteľstvo v Prahe sa v súvislosti so zadržaným Jozefom Majským zaoberá Európskym zatýkacím rozkazom, ktorý bol na neho ...Zdieľať
jozef majsky 676x484 5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Mestské štátne zastupiteľstvo v Prahe sa v súvislosti so zadržaným Jozefom Majským zaoberá Európskym zatýkacím rozkazom, ktorý bol na neho vydaný. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca štátneho zastupiteľstva Aleš Cimbala.


„Európsky zatýkací rozkaz bol tunajšiemu štátnemu zastupiteľstvu doručený 31. júla za účelom zadržania a vydania vyžiadanej osoby pre nepodmienečný výkon trestu odňatia slobody," povedal.

Odsúdeného Jozefa Majského zadržala v utorok 4. augusta v nemocnici v Prahe česká polícia. Podľa medializovaných informácií bol hospitalizovaný na psychiatrii.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na pojednávaní v stredu 29. júla zamietol odvolanie Jozefa Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zatykačom na Majského sa už zaoberá aj štátne zastupiteľstvo v Prahe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikulec dotiahol Sakovej projekt a zaplatí 70 miliónov eur. Nemuseli to podpísať, kritizuje Pellegrini
<< predchádzajúci článok
Pre obavy z koronavírusu zakotvila v prístave ďalšia nórska loď, na palube viezla chorého Dána

Zatykačom na Majského sa už zaoberá aj štátne zastupiteľstvo v Prahe - diskusné fórum čitateľov