Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2017

Zázemie pre horských záchranárov bude modernejšieŠtátny tajomník Ministerstva vnútra (MV) SR Rudolf Urbanovič navštívil vo štvrtok (12.10.) Dom Horskej záchrannej služby v Nízkych Tatrách. Spolu s riaditeľom ...Zdieľať
Foto: Ilustračné foto: TASR/AP
Demänovská dolina 13. októbra (TASR) - Štátny tajomník Ministerstva vnútra (MV) SR Rudolf Urbanovič navštívil vo štvrtok (12.10.) Dom Horskej záchrannej služby v Nízkych Tatrách. Spolu s riaditeľom Horskej záchrannej služby (HZS) Jozefom Janigom, náčelníkom Oblastného strediska HZS v Nízkych Tatrách Michalom Matošom a náčelníkom Oblastného strediska HZS v Západných Tatrách Romanom Švandom hovorili nielen o zásahovej činnosti. Témou ich stretnutia bola modernizácia zázemia pre horských záchranárov. "Veľmi vítam túto aktivitu ministerstva vnútra," povedal Janiga.


Ako informoval Urbanovič, uplynulý mesiac podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák odovzdal do užívania 11 nových vozidiel pre potreby Horskej záchrannej služby. "Uvedomujeme si, že horskí záchranári pri svojej náročnej práci potrebujú mať okrem technického vybavenia vytvorené aj vhodné zázemie pre výkon služby. Urobíme všetko pre to, aby sa aj v tejto oblasti zlepšili podmienky na prácu horských záchranárov," uviedol Urbanovič.

Zlepšovanie podmienok na prácu HZS je dlhodobým cieľom aj jej riaditeľa Jozefa Janigu. Podľa jeho slov turistov v horách stále pribúda a rovnako tak aj práce pre horských záchranárov. "V roku 2016 sme zasahovali v 2445 prípadoch, čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o takmer desať percent. Kvalitné zázemie je veľmi potrebné," povedal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obchod medzi Českom a Nemeckom smeruje k ďalšiemu rekordu
<< predchádzajúci článok
V oblasti testovacieho zariadenia KĽDR došlo k ďalším malým otrasom

Zázemie pre horských záchranárov bude modernejšie - diskusné fórum čitateľov