Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júla 2022

Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického svetaUkrajina potrebuje na obnovu v dôsledku ruskej invázie 750 miliárd dolárov. V pondelok to na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom Lugane povedal jej premiér Denys ...Zdieľať
russia_ukraine_war_poland_33995 ce0083c6607e4e35885b20fa706e0a5d 676x451 4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina potrebuje na obnovu v dôsledku ruskej invázie 750 miliárd dolárov. V pondelok to na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom Lugane povedal jej premiér Denys Šmyhaľ.


Ako tiež podľa spravodajského portálu BBC uviedol, ruská agresia spôsobila priame škody na ukrajinskej infraštruktúre v hodnote 100 miliárd dolárov.

Na konferencii virtuálne vystúpil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého je obnova Ukrajiny „spoločnou úlohou celého demokratického sveta". „Rekonštrukcia Ukrajiny je najväčším príspevkom k podpore globálneho mieru," povedal okrem iného Zelenskyj.


Na dvojdňovej konferencii sa zúčastňujú viacerí svetoví lídri a mimovládne organizácie s cieľom vypracovať plán obnovy Ukrajiny po vojne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je spoločnou úlohou celého demokratického sveta © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci pred ústupom v Lysyčansku ruskú armádu veľmi úspešne vyčerpali
<< predchádzajúci článok
Putin po obsadení Lysyčanska vyhlásil víťazstvo, podľa Šojgua majú kontrolu nad celou Luhanskou oblasťou