11. decembra 2015

Žilina zdolala na domácom ľade Piešťany. Po nájazdoch

Hokejisti Žilinčany, archívna snímka

Hokejisti Žilinčany, archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Žilina 11. decembra (TASR) - Úvodné minúty zápasu patrili skôr zoznamovaniu, tímy sa dostávali do šancí viac po chybách súpera ako vypracovaných akciách. V 8. min. mali blízko ku gólu vlci, ale obranca Novotný trafil spomedzi kruhov iba do pravej žrde. Hra mala tempo, prerušovaná bola minimálne. V 13. min. musel Rybár vytiahnuť zákrok betónom proti gólovej strele Ježeka, ktorý sa potom pochytil s Piešťancami a Žilina hrala prvú presilovku. Tú síce nevyužili, ale následne sa v 16. min. dostal k strele z diaľky Zaťko a po teči Richarda Hunu sa tešili domáci z úvodného gólu. Minútu pred koncom tretiny sa nepresadil zblízka jeho brat Róbert, proti ktorého strele dobre zasiahol Rybár.

Druhú tretinu začali aktívnejšie domáci, ale v 26. min. podcenili akciu hostí a Holovičova strela prešla za Tomekov chrbát. O šesť minút si však vlci v presilovke vzali vedenie späť, keď ich nový hráč Handlovský nabil Richardovi Hunovi a jeho tvrdý príklep skončil za Rybárom. Piešťanci sa snažili vyrovnať aj po druhý raz, no neboli v koncovke dôrazní a nepomohla im ani presilovka v závere tretiny.

Domáci chceli poistiť svoje vedenie čo najskôr, ale v šanciach zlyhávali postupne Konečný, Hunovci či Škoda a vlkom nepomohla ani presilovka. Stále však tlačili, boli aktívni a Rybára zamestnávali čoraz viac. Ten však držal šance havranov na body a na pozore sa museli mať Žilinčania, pretože hostia hrozili z nebezpečných brejkov. Jeden z nich hostia využili v 56. min. na vyrovnanie, keď Šimíček tečoval za Tomeka puk od Kučeru. Vlci sa aj potom snažili až do konca riadneho hracieho času o víťazstvo, ale Rybár udržal svojich nad vodou a zápas nasmeroval do predĺženia.

V ňom domáci strávili viac času v útočnej tretine hostí, ale gól nedokázal dať Škoda a po Stupkovej strele zazvonila žŕdka Rybárovej brány. Rozhodnúť sa tak muselo až v nájazdoch. V nich sa ako jediný presadil gólom domáci Škoda a rozhodol o výhre vlkov.

MsHK DOXXbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 3:2 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
16. Richard Huna (Zaťko), 32. Richard Huna (Handlovský), rozh. nájazd Škoda – 26. Holovič (Gipters, J. Ručkay), 56. Šimíček (Kučera).vRozhodovali: J. Konc – Bednár, Smrek, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 612 divákov