Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júla 2020

Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto)Profesionálni a dobrovoľní hasiči zasahovali na viacerých miestach Žilinského kraja, ktorý v podvečerných hodinách zasiahol prívalový dážď. PodľaZdieľať
106670379_2552969911484877_1226203881297995598_n 676x507 2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Profesionálni a dobrovoľní hasiči zasahovali na viacerých miestach Žilinského kraja, ktorý v podvečerných hodinách zasiahol prívalový dážď. Podľa Kataríny Križanovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru je najvážnejšia situácia v okrese Čadca, kde hasiči uskutočnili už 24 výjazdov k udalostiam technického charakteru.


"Hasiči vo viacerých oblastiach odčerpávali vodu zo zatopených budov, pivníc a dvorov rodinných domov a odstraňovali popadané stromy a konáre z cestných komunikácií. Na mnohých miestach naďalej zasahujú," uviedla Križanová.


Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologické výstrahy I. a II. stupňa pre viaceré okresy Žilinského kraja s platnosťou do 22:00. "Vzhľadom na spadnuté a očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov," informuje SHMÚ.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulíkovci sa budú obávať rozbiť koalíciu, diplomovka Kollára je búrkou v pohári vody a veľký dážď z nej nebude
<< predchádzajúci článok
Ozbrojení muži prepadli centrum pre liečbu drogových závislostí, zabili 24 ľudí

Žilinský kraj potrápil prívalový dážď, hasiči zasahovali na viacerých miestach (foto) - diskusné fórum čitateľov