24hod.sk    Zo zahraničia

27. novembra 2020

Život nemá dátum spotreby, starší ľudia sa pri očkovaní nesmú ocitnúť na okraji záujmuPortugalský premiér António Costa tvrdí, že staršie osoby by sa v priebehu očkovania protiZdieľať
virus_outbreak_europe_intensive_care_35306 2122d024e2c3416fb65d261c15c611a2 676x451 27.11.2020 - Portugalský premiér António Costa tvrdí, že staršie osoby by sa v priebehu očkovania proti koronavírusu nemali ocitnúť na okraji záujmu. "Je neprípustné prestať chrániť život ľudí na základe ich veku. Život nemá dátum spotreby," uviedol 59-ročný Lisabončan na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.


Costa pravdepodobne reagoval na informácie tamojšieho týždenníka Expresso, ktorý predtým publikoval správy, že štátni predstavitelia poverení vypracovaním vakcinačných plánov navrhli, aby skupinu ľudí nad 65 rokov očkovali až ako poslednú.


Podľa hovorcu portugalskej národnej rady pre zdravie Jorgeho Torgala bol tento návrh vypracovaný ešte v čase, keď vedecké poznatky naznačovali, že vakcíny nebudú účinné u starších osôb.

Portugalská vláda je pomerne často kritizovaná za to, že sa oneskorila pri príprave svojich očkovacích plánov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Život nemá dátum spotreby, starší ľudia sa pri očkovaní nesmú ocitnúť na okraji záujmu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/zivot-nema-datum-spotreby-starsi-ludia-sa-pri-ockovani-nesmu-ocitnut-na-okraji-zaujmu-cl746028.html