06. februára 2007

Zlato pre Poireeho, Marek Matiaško bodoval

Titul majstra sveta vo vytrvalostných pretekoch mužov na 20 km na 41. šampionáte v biatlone v talianskej Anterselve si vybojoval Francúz Raphael Poiree. Je to pre neho ôsme zlato v kariére a v ...

ANTERSELVA 6. februára (WEBNOVINY) - Titul majstra sveta vo vytrvalostných pretekoch mužov na 20 km na 41. šampionáte v biatlone v talianskej Anterselve si vybojoval Francúz Raphael Poiree. Je to pre neho ôsme zlato v kariére a v historickom rebríčku najúspešnejších účastníkov MS sa s bilanciou osem zlatých, dve strieborné a šesť bronzových medailí posunul na 6. miesto. Tridsaťdvaročný Francúz absolvoval preteky bez jediného streleckého zaváhania a o 26,8 s predstihol olympijského víťaza z Turína 2006 Nemca Michaela Greisa, bronz si vybojoval vo vynikajúcej forme štartujúci Čech Michal Šlesingr. Preteky priniesli kúsok radosti aj slovenským farbám. Marek Matiaško, ktorý na minuloročnej olympiáde v tejto disciplíne skončil na skvelom piatom mieste, dobehol tentoraz na 27. pozícii, čo je jeho najlepší výsledok v aktuálnej sezóne a do celkovej klasifikácie SP si pripísal 4 body. Jeho mladší brat Miroslav obsadil 37. miesto, Pavla Hurajta klasifikovali hneď za ním na 38. pozícii a Dušanovi Šimočkovi patrila v 111-člennej výsledkovej listine 73. priečka.

Výsledky:

1. Raphael Poiree (Fr.) 56:14,6 Min (0 trestných minút), 2. Michael Greis (Nem.) +26,8 s (2), 3. Michal Šlesingr (ČR) +37,4 (2), 4. Frode Andresen (Nór.) +39,3 (1), 5. Nikolaj Kruglov (Rus.) +51,1 (0), 6. Ivan Čerezov (Rus.) +1:09,6 (1), 7. Tim Burke (USA) +1:27,4 (2), 8. Simon Fourcade (Fr.) +1:33,5 (1), 9. Ricco Gross (Nem.) +1:37,8 (0), 10. Halvard Hanevold (Nór.) +2:01,8 (1),... 27. Marek Matiaško +4:22,3 (1), 37. Miroslav Matiaško +5:57,6 (2), 38. Pavol Hurajt +5:59,1 (2), 73. Dušan Šimočko (všetci SR) +9:24,1 (4)