Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

02. júla 2020

Zverejnili termín štartu novej sezóny Fortuna ligy, tímy budú mať na prípravu len mesiacNová sezóna najvyššej slovenskej futbalovej súťaže už pozná dátum svojho štartu. Fortuna liga 2020/2021 sa začne 8. augusta, na tomto termíne sa dohodli ...Zdieľať
06 12 676x511 2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nová sezóna najvyššej slovenskej futbalovej súťaže už pozná dátum svojho štartu. Fortuna liga 2020/2021 sa začne 8. augusta, na tomto termíne sa dohodli kluby Fortuna ligy na prezídiu Únie ligových klubov.

Neskorým decembrovým termínom sa chceli vyhnúť


Aktuálna koronavírusom ovplyvnená sezóna vyvrcholí 11. júla 5. kolom nadstavby a majstrovskými oslavami na Tehelnom poli, resp. 14. a 17. júla barážou o účasť vo Fortuna lige, resp. prípadnými play-off zápasmi o Európsku ligu.

"Našou ambíciou bolo hrať v takom termíne, aby sme sa vyhli neskorým decembrovým, respektíve prípadným januárovým kolám. Jesenná časť fortunaligovej sezóny 2020/21 by sa mala teda začať 8. augusta a skončiť 15. decembra 2020. Musíme odohrať 18 kôl našej ligy, 2 - 3 kolá Slovnaft Cupu a musíme rátať aj s tromi reprezentačnými prestávkami, resp. asociačnými termínmi,“ informoval prezident ÚLK Ivan Kozák v tlačovej správe.

Hráči sa s krátkou prípravou musia popasovať


Letná pauza, resp. v tomto prípade skôr príprava nebude dlhá. Mužstvá, ktoré skončia 11. júla, budú mať takmer mesiac na to, aby sa pripravili na nový ročník, účastníci baráže či play-off o šesť dní menej.

"Súčasná situácia nie je ľahká a ani ideálna. Ak by sme začali neskôr, hrozilo by, že by sme museli dohrávať zápasy aj v neskorších decembrových termínoch, čo by nebolo optimálne. Verím, že sa so situáciou hráči a realizačné tímy popasujú,“ doplnil Kozák.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zverejnili termín štartu novej sezóny Fortuna ligy, tímy budú mať na prípravu len mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Systém VAR bude na Slovensku najskôr v roku 2021, školiaci proces bude ešte dlhý
<< predchádzajúci článok
Djokovič sa z koronavírusu vyliečil rekordne rýchlo, negatívne testy mala aj jeho manželka

Zverejnili termín štartu novej sezóny Fortuna ligy, tímy budú mať na prípravu len mesiac - diskusné fórum čitateľov