21. decembra 2007

Zvolen zdolal Nitru vzsoko 5:0

HKm Zvolen - HK Ardo Nitra 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) Góly: 2. J. Čierny, 7. J. Čierny (Dlouhý, Lipiansky), 17. Kubenko (Klouda), 24. Cibuľa, 45. Lipiansky (Paciga, J. Čierny) Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: ...

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) - HKm Zvolen - HK Ardo Nitra 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) Góly: 2. J. Čierny, 7. J. Čierny (Dlouhý, Lipiansky), 17. Kubenko (Klouda), 24. Cibuľa, 45. Lipiansky (Paciga, J. Čierny) Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Konrád (Nitra) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - Jankovič, Orolín, 1541 divákov Zostavy: Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, od 41. min Štork - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Cibuľa, F. Turek, Krayzel, od 41. min Dubec, M. Chovan a L. Jurík Nitra: Konrád - Halász, T. Sedlák, Šimka, Petrmichl, Rimmel, Vojta - Hronský, J. Mihálik, Ľ. Kolník - Dornič, T. Chrenko, H. Ručkay - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký - Uhnák, Valach (obaja od 21. min) Zvolenčania si proti Nitre schuti zahrali. Pomohol im úvodný rýchly gól v oslabení, keď J. Čierny získal puk na modrej čiare a svoje sólo využil. Druhý gól Zvolena padol v presilovke, v 7. min strieľal od modrej Dlouhý, pred Konrádom tečoval puk Čierny a bolo 2:0. Domáci na ľade jednoznačne dominovali a brankár Nitry sa na nedostatol práce nemohol sťažovať. V 13. min ho neprekonal Paciga a ani Cibuľa. Až v 17. min Nitrania doplatili na chybnú rozohrávku, s prispením Kloudu ju zachytil Kubenko, ktorý svoj výlet zakončil gólom - 3:0. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. V 24. min Babka korčuľou takmer prekvapil brankára Nitry, puk však za ním neskončil. Cibuľa však hokejkou doklepol do siete - 4:0. Domáci hrali naďalej s chuťou, v 29. min prenikol obranca Cebák pred Konráda a trafil žŕdku. Prvú vážnu šancu mali hostia až v 33. min, keď sa Gálik "zabudol" pred Hudáčkom a dostal sa pred neho náhodný puk. Útočník Nitry sa však zoči-voči pred gólmanom Zvolena nepresadil. V závere druhej časti hry ešte zaujala pekná akcia prvého útoku Zvolena, Kubenko v presilovke "opinkal" aj brankára Konráda, ale puk netrafil do úplne prázdnej bránky. Tretia tretina sa prakticky už iba dohrávala, domáci na ľade dominovali. V 45. min po peknej akcii druhého zvolenského útoku skóroval Lipiansky po peknej prihrávke Pacigu a zavŕšil gólový účet stretnutia na 5:0. Hlasy: Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): "Zápas ovplyvnili dva naše rýchle góly. Potom sme už hrali s chuťou, na ľade sme dominovali, darili sa nám presilovky, i keď sme z nich dali iba jeden gól. Pred Vianocami sme chceli vyhrať a na hráčoch to bolo aj vidieť. Sme radi, že sa tak stalo." Rostislav Vlach (tréner Nitry): "Zvolen bol jednoznačne lepším tímom. My sme podali nezodpovedný výkon a viac k tomu nemám čo dodať. Vonku hráme úplne inak ako doma." MHC Martin - HK 36 Skalica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Góly: 2. M. Macho (L. Říha), 17. M. Macho (Klepáč) Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše: L. Havel (Martin) na 10 min za úder do hlavy a krku, Gründling (Skalica) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, Kalina, 3500 divákov Zostavy: Martin: Lakosil - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Kolba, Dvořák - Török, M. Beran, L. Říha - Podstavek, Koložváry, L. Havel - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, Themár Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, Hollý, R. Hartmann - Šátek, Hrtús, Malík Prvá tretina sa divákom páčila. Hralo sa obojstranne rýchlo a v dobrom tempe. Fanúšikovia sa dostali do varu už v 106. sekunde, keď v skalickej presilovke otvoril skóre domáci Macho - 1:0. Martin mohol zvýšiť náskok v 10. min, no prvý útok domácich po pekných kombináciách iba umrel na krásu. Na opačnej strane zahrmelo v 12. min, keď Beran zastúpil Lakosila na bránkovej čiare. Martin pokračoval v tlaku a v 16. min sa Hriňovi odkryl priestor pred skalickou bránkou, no gólman hostí bol pozorný. Ale už o minútu neskôr musel Rybár loviť puk zo svojej siete, keď aktívny Macho v početnej výhode Martina dorážkou upravil na 2:0. V druhej tretine bola hra menej pútavá, napriek tomu si oba tímy vytvárali sľubné šance. V 23. min Havel neuspel zoči-voči Rybárovi. Hostia pohrozili v 32. min, Školiak však na Lakosila nevyzrel. Gólovým zakončením sa neskončila v 34. min ani rýchla kontra domácich, na ktorej konci bola Podstavkova strela do betónov Rybára. V tretej tretine sa domáci veľmi nehrnuli do ofenzívy, hlavným cieľom bolo udržať si náskok. To sa Martinu darilo aj vďaka streleckej nemohúcnosti a nervozite Záhorákov, ktorých gólovo nezobudil ani Pálffy. Naopak, v 53. min boli hostia blízko ďalšej pohrome, keď Kolbova tvrdá strela skončila na spojnici bránky Skalice. Poslednú možnosť na zdramatizovanie zápasu nevyužili hostia v 58. min, keď Kocák z otočky nemieril presne. Skalica sa v závere nezmohla ani na power-play a ešte mohla byť rada, že 15 sekúnd pred klaksónom Říha nevyužil svoje skvelé sólo. Lakosil si tak na svoje konto pripísal šieste vychytané čisté konto v sezóne. Hlasy: Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Trochu sme mali obavy z tohto zápasu, lebo Skalica hrá v poslednom období dobre. Preto sme do stretnutia nastúpili veľmi koncentrovaní, čo sa nám vyplatilo. V prvej tretine sme strelili dva góly, potom sme dodržiavali taktické pokyny a boli disciplinovaní. Vyvarovali sme sa zbytočných faulov a súpera sme držali na dištanc." Peter Oremus (tréner Skalice): "Odohrali sme dobrý zápas, no so zlým výsledkom pre nás. O víťazovi rozhodla prvá tretina a naše presilovky, ktoré boli zlé. Diváci sa však nemohli nudiť, šancí bolo dosť a my sme doplatili na slabú agresivitu v koncovke. Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať..." HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1 - 1:0) Góly: 46. Marcel Haščák (Michal Segľa), 52. L. Bambúch (Marcel Haščák, Jarolín), 56. Martin Segľa (E. Piatak, Bambúch), 63. E. Piatak (Korenko) - 4. Bulík (Lelkeš, Holečko), 4. Róbert Huna, 54. Róbert Huna (Kriška) Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Holečko (L. Mikuláš) na 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Mihajlo, Vojtek, 1177 divákov Zostavy: Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko - A. Kroták, Jarolín, V. Král - Jabrocký, J. Halaj, Buc - Marcel Haščák, Kubus, Martin Segľa - Svitana, E. Piatak, Ficko L. Mikuláš: J. Laco - M. Grman, Jelínek, M. Droppa, Hyben, Petran, Rúfus, D. Rehák, Kadlubiak - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Lelkeš, Holečko, Bulík - F. Zúbek, Marek Hovorka, B. Pohanka - Macík, Kuric, M. Oravec Popradčania vstúpili do zápasu vlažne a nekoncentrovane, čo aktívni Liptáci okamžite využili. Ich úvodný tlak premenil na prvý gól Bulík a vynikajúci vstup do zápasu korunoval o 22 sekúnd druhým gólom Liptákov Róbert Huna. Navyše, v 8. min už mohlo byť 0:3, ale Róbert Huna sám pred Šimonovičom svoj úspech nezopakoval. O minútu nato skoro zapršalo z vynikajúcej kombinačnej akcie po osi Kroták - Jarolín - Král. Popradčania boli nervózni, viazla im kombinácia a často odskakovali puky, čo bolo vodou na mlyn rozbehnutých hostí. V závere tretiny ešte Kroták ideálne nabil Martinovi Segľovi, ale ani ten na Laca nevyzrel. Strelecké trápenie domácich dokumentoval aj Marcel Haščák v 24. min, keď nájazd dvoch na jedného zakončil osamotený len strelou do Laca. Hre chýbalo tempo, bola často prerušovaná a prítomná vyše tisícka divákov veľa hokejovej krásy nevidela. V tretej tretine prevzali iniciatívu hokejisti Popradu s cieľom zvrátiť vývoj stretnutia. Výsledkom ich snahy bol prvý gól v 46. min vďaka dôrazu Haščáka pred bránkou Liptákov. Vyrovnanie dosiahli Popradčania v 52. min, keď Bambúch na dvakrát prekonal Laca - 2:2. Hostia doplatili na prílišnú pasivitu a snahu o udržanie výsledku, avšak zakrátko sa opäť radovali, keď misky váh na ich stranu priklonil v oslabení tretím gólom Róbert Huna. O dve minúty bolo opäť vyrovnané, keď po prihrávke spoza bránky skóroval v 56. min Martin Segľa. V 60. min mali hostia obrovskú šancu definitívne rozhodnúť, ale ich akciu troch na jedného Šimonovič zneškodnil. V predĺžení Poprad aj vďaka presilovej hre obliehal bránku Liptákov a na Laca sa zniesla spŕška striel. Jedna z nich bola napokon víťazná, keď o víťazstve domácich rozhodol Piatak. Hlasy: František Hossa (tréner Popradu): "Bol to pre nás veľmi náročný zápas najmä pre to, že úvod sme mali veľmi zlý. Taktika Liptovského Mikuláša slávila úspech. Som rád, že sme to zvládli a body zostali doma." Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "My sme hrali tento zápas len v jednej tretine a tou bola tá prvá, v ktorej sme dali dva góly. Potom začali domáci lepšie korčuľovať, kombinovať a prevzali iniciatívu. Pod veľkým tlakom, ktorý Poprad vyvinul, sme inkasovali, a preto sme prehrali." HC Košice - MsHK Žilina 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Góly: 8. Špilár (P. Bartoš, Juraj Faith), 14. Javín (Juraj Faith, P. Bartoš), 53. Pleva (Rudolf Huna, Michel Miklík) - 12. Hájnik (R. Tvrdoň) Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Smrek, 7158 divákov Zostavy: Košice: Lipovský - I. Droppa, P. Mocek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Weissmann, S. Gron, M. Šimurda - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Ščurko, Michal Lukáč, M. Bartánus Žilina: M. Laco - Kučný, D. Kusovský, Pulpán, Špila, Krčula, Kudrna - Krajči, R. Stantien, Paroulek - Važan, Jánoš, Pokrivčák - Hájnik, R. Tvrdoň, V. Baláž Brankár Košíc Lipovský po prvý raz zasahoval v 2. min, keď v presilovke zakončoval Paroulek. V oslabení pohrozili aj Košičania Hunom a Gronom, ale Marek Laco sa nenechal prekvapiť. V 7. min bol v dobrej pozícii pri presilovke Šterbák, bránku však minul. Domáci však vylúčenie Kudrnu aj tak potrestali po biliardovej akcii, na ktorej konci bol Špilár - 1:0. Ten sa zaskvel individuálnym prienikom v 11. min, pohotovo však vyletela Lacova lapačka. V 12. min Žilina vyrovnala. Po buly poslal Tvrdoň puk na košickú bránku, Lipovský ho vyrazil betónom a Hájnik už s dorážkou nemal problémy. Domáci tím reagoval v 14. min druhým gólom. Košičania ho strelili v presilovke, keď od modrej čiary napriahol Javín - 2:1. O vyrovnanie sa pokúšal v 17. min Paroulek, Lipovský bol pozorný. Na začiatku druhého dejstva sa po zakončení Parouleka zaskvel Lipovský. Potom v oslabení unikol domáci Weissmann, bol faulovaný a rozhodca Juraj Konc nariadil trestné strieľanie. Sám Weissmann však namieril iba do Lacových betónov. Vzápätí stále pri presilovke hostí unikol Košičan Faith, ale svoj tím opäť podržal brankár Žiliny. V presilovke v 33. min sa zrodila šanca Šterbáka, ktorý spomedzi kruhov hosťujúceho brankára neprekonal. Gólom sa neskončilo ani prečíslenie, na konci ktorého bol Tvrdoň. Lipovského neprekvapil pred koncom druhej časti hry ani Pulpán. Na začiatku tretej tretiny sa dostala Žilina do prečíslenia, ale Hájnik nebol v koncovke tak úspešný ako v prvej tretine. Jeho spoluhráč Paroulek v dobrej pozícii v 49. min netrafil bránku. Východniarov upokojil v 53. min Pleva, ktorý po ľade pridal tretí gól. Obrovské príležitosti potom ešte spálili Špilár a Huna, Košičania však duel doviedli do víťazného konca. Hlasy: Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "Bol to bojovný, takticky vedený zápas. Na našom výkone sa prejavila dvojtýždňová pauza, ale postupne sa súčinnosť formácií zlepšovala. Kladom sú góly v presilovke, veľmi dobre zachytal Marek Laco, ktorý zneškodnil jedno trestné strieľanie a štyri samostatné nájazdy." Richard Turaz (tréner Žiliny): "Prvú tretinu sme začali zakríknuto. Chlapci si trochu neverili, z toho vyplynuli aj zbytočné fauly, Košičania presilovky využili. V druhej tretine sme sa domácim do istej miery vyrovnali, ale gól sme nedali. V tretej tretine to bolo o jednom góle, ktorý sme dostali. Košice vyhrali zaslúžene." Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) Gól: 5. Sersen (Kapuš, Hujsa) Vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Fatyka trest v hre, Kútny (obaja Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, Lažo (Slovan) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, D. Konc - Brath, M. Novák, 6150 divákov (vypredané) Zostavy: Trenčín: Hála - Malinský, P. Mikuš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Trochta, Marek Haščák - V. Kútny, Kóňa, S. Saliji - Poljaček, Húževka Slovan: Hovi - Hruška, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen - Kuľha, Kapuš, Hujsa - Lažo, Hreus, Döme - Kmeč, Ľ. Pištek, M. Kokavec V Trenčíne sa hral útočný hokej od prvých minút zápasu. Úvodný gól stretnutia padol už v 5. min počas slovanistickej presilovky piatich proti trom. Po prihrávke spoza bránky prekonal presúvajúceho sa Hálu strelou z pravého kruhu Sersen. Domáci s pribúdajúcimi minútami stupňovali tlak. Prvá veľká šanca prišla v 9. min, keď sa puk dostal po pokuse Křetinského za Hoviho chrbát, ktorému sa však napokon podarilo ho včas prikryť telom pred dobiedzajúcim Poljačekom. Trenčanom sa darilo zatlačiť hostí najmä v presilovkách, no Slovan dôrazne bránil. Najväčšiu šancu prvej časti hry spálil Marek Haščák, ktorý sa ocitol sám medzi kruhmi, ale na Hoviho nevyzrel. Druhá dvadsaťminútovky bola poznačená množstvom vylúčení a šarvátok. Za zmienku stojí veľká šanca domáceho Křetinského, ktorému sa podarilo v 28. min obkorčuľovať vybiehajúceho Hoviho, ale z veľkého uhla trafil len žŕdku. Inak divácky príťažlivú druhú tretinu poznačili rozhodcovia svojimi nie príliš presnými verdiktmi. V poslednej časti hry sa hostia opäť dostávali pod tlak najmä zbytočnými vylúčeniami, Hovi ale veľakrát aj so šťastím svoj tím podržal. Slovanisti sa opierali najmä o kvalitnú defenzívu vo svojej tretine a rýchle brejky. Ani v záverečnej power-play sa domácim nepodarilo vyrovnať a Bratislavčania si z Trenčína odviezli vydreté tri body. Hlasy: Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Naplnil sa hokejový zákon - keď mužstvo nepremení presilovku piatich proti trom, nemôže vyhrať. Slovanu naopak vyšla početná výhoda, a preto zvíťazil." Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bol to opatrný hokej z oboch strán, ale diváci videli veľmi dobrý zápas. Povedal by som, že to bol už taký play off duel."