Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2024

Dôchodkyni potvrdili trest za podiel na príprave úkladnej vraždy, odpyká si osem rokov väzeniaNajvyšší súd SR na utorkovom verejnom zasadnutí zamietol odvolanie dôchodkyne Rozálie Senešovej proti rozsudku, ktorým juZdieľať
gettyimages 1403076965 scaled e1693222116181 676x459 11.6.2024 (SITA.sk) - Najvyšší súd SR na utorkovom verejnom zasadnutí zamietol odvolanie dôchodkyne Rozálie Senešovej proti rozsudku, ktorým ju Špecializovaný trestný súd v decembri 2022 odsúdil za podiel na príprave úkladnej vraždy na osem rokov väzenia.


Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

Senešová figurovala v prípade obžalovanej Ildikó Pollákovej, ktorú Špecializovaný trestný súd v máji 2022 uznal za vinnú z prípravy vrážd jej matky a otčina, a uložil jej trest 11 rokov väzenia.

Rozáliu vtedy prvostupňový súd oslobodil. Najvyšší súd SR následne v septembri 2022 potvrdil odsudzujúci verdikt voči Pollákovej, rozhodnutie o oslobodení Rozálie Senešovej však zrušil a vec vrátil súdu prvého stupňa na ďalšie konanie a rozhodnutie.


Ildikó Pollákovú a Rozáliu Senešovú zadržali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v obci Gbelce v okrese Nové Zámky ešte v júni 2021 počas policajnej akcie s krycím názvom Mrcha. Podľa obžaloby oslovila Polláková v roku 2020 viaceré osoby, aby zavraždili jej matku a matkinho manžela.

Dôvodom bol zámer získať majetkový prospech, konkrétne vlastníctvo rodinného domu. Rozália Senešová podľa orgánov činných v trestnom konaní Pollákovú v celej veci „slovne a psychicky podporovala". Obe obžalované pred súdom odmietli vinu.

Bývalý špeciálny prokurátor Daniel Lipšic však argumentoval, že pri usvedčovaní dvojice bol využitý policajný agent a orgány činné v trestnom konaní disponujú aj záznamami z odpočúvania, ktoré preukazujú vinu obžalovaných žien.
Zdroj: SITA.sk - Dôchodkyni potvrdili trest za podiel na príprave úkladnej vraždy, odpyká si osem rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Piešťany budú žiť secesiou, blíži sa Art Novueau Festival
<< predchádzajúci článok
BILLA spája sily s Nadáciou DEDO, v projekte CHLEBODARCA rozširujú pomoc pre ľudí v núdzi