Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2024

Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôbMalawijský viceprezident Saulos Chilima a deväť ďalších ľudí zahynulo pri havárii malého vojenského lietadla. V utorok to v štátnej televízii oznámil prezident Lazarus Chakwera s tým, že stroj našli po dni ...Zdieľať
malawi_vice president_missing_plane_77227 676x438 11.6.2024 (SITA.sk) - Malawijský viceprezident Saulos Chilima a deväť ďalších ľudí zahynulo pri havárii malého vojenského lietadla. V utorok to v štátnej televízii oznámil prezident Lazarus Chakwera s tým, že stroj našli po dni pátrania „úplne zničený" v kopcovitom teréne pri meste Mzuzu a všetci na palube zomreli pri náraze.


Okrem 51-ročného Chilimu bola na palube lietadla aj bývalá prvá dáma Shanil Dzimbiri. V lietadle bolo dovedna sedem pasažierov a traja členovia posádky. Skupina cestovala do Mzuzu na pohreb bývalého vládneho ministra.

Lietadlo odletelo v pondelok ráno z hlavného mesta Lilongwe, ale asi o 45 minút neskôr nedokázalo pristáť na medzinárodnom letisku Mzuzu asi 370 kilometrov severne.

Leteckí dispečeri povedali lietadlu, aby sa nepokúšalo pristáť na letisku v Mzuzu pre zlé počasie a zlú viditeľnosť, a požiadali ho, aby sa otočilo späť do Lilongwe. Kontrola letovej prevádzky potom stratila kontakt s lietadlom a to zmizlo z radarov. Oblasť havárie prehľadávalo zhruba 600 vojakov, policajtov a lesníkov.


Zdroj: SITA.sk - Malawijský viceprezident Chilima zahynul pri havárii vojenského lietadla, spolu s ním prišlo o život ďalších deväť osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurokomisia navrhla predĺženie dočasnej ochrany pred utečencov z Ukrajiny do marca 2026
<< predchádzajúci článok
Gröhling: Slovensko nemôže mať neobsadený post predsedu parlamentu do jesene. Opozícia naznačuje navrhnutie vlastného kandidáta (video)