Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2024

Redaktori aj vedenie TV Markíza musia nájsť konsenzus, inak podľa Búzu hrozí reputačné riziko (video)


Tagy: Médiá

Súčasná situácia v televízii Markíza je nešťastná pre celú televíziu, predstavuje reputačné riziko a dopady nebudú príjemné ani pre jednu, ani pre druhú stranu ...Zdieľať
11.6.2024 (SITA.sk) - Súčasná situácia v televízii Markíza je nešťastná pre celú televíziu, predstavuje reputačné riziko a dopady nebudú príjemné ani pre jednu, ani pre druhú stranu sporu.


V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol producent Tibor Búza, ktorý pôsobil v minulosti ako riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza a neskôr na pozícii programového riaditeľa RTVS.

Signály o spore boli dlhšie


„Dúfal som, že spor v Markíze bude eskalovať až do takejto podoby, že sa nájde cesta a na negociáciu a tie dva rozdielne pohľady na to, ako by malo vyzerať spravodajstvo a politická diskusia, sa niekde stretnú,“ povedal Búza na margo sporu medzi redaktormi spravodajstva a publicistiky a vedením.

>>> Celý rozhovor s Tiborom BúzomVystúpenie moderátora Michala Kovačiča v závere relácie Na telo, v ktorom otvorene hovoril o spore s vedením televízie, nebolo podľa neho až také prekvapivé, keďže signály o spore medzi vedením a redaktormi existovali už dlhšie.

Zároveň je však presvedčený, že toto vystúpenie bude znamenať koniec Michala Kovačiča na obrazovkách Markízy. Ako povedal, Kovačič je inteligentný človek, ktorý si musel uvedomovať, že nikto z ľudí, ktorí riadia túto stanicu, ho už nepustí naspäť na obraz.


Vysoká sledovanosť


„Myslím si, že Mišo si toho bol vedomý, pretože z pohľadu zákona je zodpovedný vždy vysielateľ, a ten si musí dávať pozor, aby sa takéto veci neopakovali,“ skonštatoval.

Zdôraznil, že diskusná relácia Na telo mala vysokú sledovanosť. Do online priestoru sa síce preniesť dá, no ani zďaleka nebude mať taký zásah ako v televízii.

„Pri online diskusiách sa bavíme rádovo o tisícoch divákov, možno 10 – 20-tisíc, ale pri televíznych diskusiách je to v desiatkach tisíc, a ten zásah je nepomerne väčší,“ poukázal Búza. Televízna diskusná relácia by však podľa neho chýbala televízii aj politikom, pretože „hlad po tomto typu obsahu tu je.“

Musia nájsť konsenzus


Manažment súkromnej televízie urobí podľa neho všetko pre to, aby zabezpečil programovú štruktúru v tej podobe a v takom objeme, ako mu to určuje licencia.

„Obidve strany musia nájsť nejaký konsenzus, pretože dlhodobo sa to vliecť nemôže. V tejto chvíli je ťažké povedať, ako sa podarí dosiahnuť, či do toho vstúpi nejaký mediátor, alebo akým spôsobom dôjde k dohode. To si netrúfam predikovať,“ hovorí skúsený televízny manažér.

Búza si však myslí, že manažment má určite nejaký záložný plán, ako zabezpečiť spravodajstvo v prípade výpovedí redaktorov. Na to, či existujú nejaké tlaky z pozadia na vedenie televízie, si netrúfa odpovedať. „To už ideme do roviny špekulácií,“ dodal.


Zdroj: SITA.sk - Redaktori aj vedenie TV Markíza musia nájsť konsenzus, inak podľa Búzu hrozí reputačné riziko (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Médiá
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blanár víta rezolúciu OSN o prímerí v Pásme Gazy. Záujmom Slovenska zostáva mier, stabilita a bezpečnosť Blízkeho východu, uviedol minister
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo obrany nenašlo analýzu k darovaniu stíhačiek MiG-29 Ukrajine, ombudsman prípad preto uzatvára