Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júla 2024

Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto)Americký prezident Joe Biden v prejave na otvorení summitu NATO vo Washingtone ohlásil dodávku ďalších systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu. ...Zdieľať
nato_summit_91253 676x451 10.7.2024 (SITA.sk) - Americký prezident Joe Biden v prejave na otvorení summitu NATO vo Washingtone ohlásil dodávku ďalších systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu. Nemecko a Rumunsko poskytnú Kyjivu dva systémy Patriot. Ďalší dodá Holandsko. Taliansko pošle systém SAMP/T. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Ďalšie systémy Patriot, SAMP/T a IRIS-T SLM, ako aj taktické systémy protivzdušnej obrany, ktoré partneri dodajú Ukrajine, nám pomôžu pri ničení ruských bezpilotných lietadiel a rakiet a pri lepšej ochrane Ukrajincov pred ruským vzdušným terorom, ako bol brutálny útok na našu hlavnú detskú nemocnicu," napísal na mikroblogovacej sieti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajina dostane ďalšie systémy protivzdušnej obrany, vyhlásil Biden na samite NATO (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci priblížili najnovšie straty Rusov, prišli o vyše tisíc vojakov aj dva tanky
<< predchádzajúci článok
Slovenský olympijský dom v Paríži prezentuje čerstvo spustená webová stránka