Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júla 2024

Zástupcovia SR pred súdmi Európskej únie budú po novom spolupracovať aj so Slovenskou informačnou službouV okruhu štátnych inštitúcii, ktoré spolupracujú s Kanceláriou zástupcu Slovenskej republiky pred súdmi Európskej únie (EÚ) bude ajZdieľať
gettyimages 181877933 676x448 10.7.2024 (SITA.sk) - V okruhu štátnych inštitúcii, ktoré spolupracujú s Kanceláriou zástupcu Slovenskej republiky pred súdmi Európskej únie (EÚ) bude aj Slovenská informačná služba (SIS). Rozhodla o tom na stredajšom zasadnutí vláda. Rovnako bude s kanceláriou spolupracovať novovytvorené Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR.


Táto zmena umožní kancelárii v prípade potreby vyžadovať od ministerstva a SIS potrebnú súčinnosť prostredníctvom zjednodušeného spôsobu komunikácie,“ vysvetlilo ministerstvo spravodlivosti, ktoré návrh na zmenu a doplnenie Postupov pre zastupovanie SR pred súdmi EÚ na rokovanie vlády predložilo.

Kabinet tiež odsúhlasil spresnenie postupu vymenúvania členov Medzirezortnej komisie pre zastupovanie SR pred súdmi EÚ a ich zástupcov. Takisto odobril novú pôsobnosť zástupcu SR pred súdmi EÚ pri zabezpečovaní spolupráce pri zastupovaní pred Súdnym dvorom EÚ s inými členskými štátmi, orgánmi, inštitúciami a agentúrami EÚ, alebo inými subjektmi s rovnakou pozíciou, akú prezentuje SR v konaní.

Navrhované doplnenie reflektuje existenciu užšej a pravidelnej spolupráce a koordinácie medzi členskými štátmi, ako aj orgánmi, inštitúciami a agentúrami EÚ v konaniach pred Súdnym dvorom EÚ,“ dodal rezort spravodlivosti.


Zdroj: SITA.sk - Zástupcovia SR pred súdmi Európskej únie budú po novom spolupracovať aj so Slovenskou informačnou službou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novou podpredsedníčkou Štatistického úradu SR sa stala Ľudmila Ivančíková
<< predchádzajúci článok
Ruský súd nariadil zatknutie Navaľnej, nemecký kancelár verdikt označil ako zatykač proti túžbe po slobode a demokracii