27. apríla 2016

Aj v druhom finále SBL víťazstvo Prievidze, Komárno zdolala 86:77

Na archívnej snímke vľavo tréner Prievidze Miljan Čurovič

Na archívnej snímke vľavo tréner Prievidze Miljan Čurovič Foto: TASR – František Iván

Komárno 27. apríla (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza zvíťazili aj v druhom finálovom zápase Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy 2015/2016. Na palubovke Komárna triumfovali 86:77 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú už 2:0.

Tretí zápas je na programe v sobotu 30. apríla v Prievidzi.

Eurovia SBL - 2. zápas finále:

MBK Rieker Com-therm Komárno - BC Prievidza 77:86 (41:44)

Komárno: Thompson 21, Alawoya 17, Bilič 15, Bannister 10, Vido 8 (Kozlík 6, Halada a Kratochvíl 0)

Prievidza: Marič 24, Stamenkovič 22, Wisseh 15, Körner 6, Batina 1 (Rostampour 13, Jašš 3, Vojtek 2, Stanojević 0)

TH: 21/13 – 31/25, Trojky: 4 – 13, Fauly: 28 – 25, Rozhodovali: Tomašovič, Brziak, Šarišský, 1300 divákov

štvrtiny: 25:17, 16:27, 20:18, 16:24

/stav série 0:2/

Skóre stretnutia otvoril úspešným pokusom domáci Bannister a udal tón prvej štvrtiny. Komárno ťažilo z agresívnej obrany, v ktorej Prievidžania robili priveľké množstvo chýb. Osem stratených lôpt sa premietlo aj na svetelnej tabuli, v 8. minúte viedli "obuvníci" 23:11. Hostia dokázali v závere mierne skorigovať, po 10 minútach prehrávali 17:25. V druhej štvrtine sa zrýchlilo tempo, čo viac vyhovovalo hosťom. Zverenci Miljana Čuroviča zlepšili streľbu a hru, vďaka čomu sa v 16. minúte zásluhou Wisseha prvýkrát v stretnutí ujali vedenia. Tentoraz boli hráči Komárna pod tlakom, strácali lopty a do konca polčasu sa Prievidza dostala do vedenia 44:41.

Po prestávke sa zopakoval priebeh z úvodnej štvrtiny, Komárno sa vrátilo k svojej hre, rýchlo zmazalo manko a v 27. minúte opäť viedlo dvojciferným rozdielom. Lenže podobne ako v prvom finálovom zápase, aj teraz prišli prievidzské trojky, ktoré vrátili družstvo do hry. Pred záverečnou štvrtinou prehrávali "baníci" rozdielom jediného bodu. Hra sa rozkúskovala, do popredia sa dostali emócie, ale nebola núdza aj o pekné momenty. Jeden a pol minúty pred koncom vyhrávala Prievidza rozdielom jediného bodu - 77:76. Kľúčovou osobou záveru sa stal hosťujúci Igor Marič, autor piatich bodov v rade, ktorými rozhodol o druhom finálovom víťazstve Prievidze.

hlasy po zápase:

Dragan Ristanovič, tréner Komárna: "Musím uznať, že sme oproti prvému zápasu odohrali tento lepšie, hlavne po taktickej stránke. Neponáhľali sme sa, ale nevyužili sme niektoré taktické veci, ktoré sme mali využiť. Napríklad v úseku, keď sme viedli o desať bodov, sme jednoducho nevyužili našu výhodu. Súper to potrestal, dal tri trojky po sebe a zase bolo vyrovnané."

Miljan Čurovič, tréner Prievidze: "Bol to ťažký play off finálový zápas. Prostredie bolo pre nás veľmi ťažké, hlavne v prvej štvrtine, pokiaľ sme sa dostali do tempa, prispôsobili sa podmienkam hry. Potom si myslím, že sme zahrali celkom slušne."

Švédski hokejisti v príprave na MS deklasovali domáce Česko 7:2