22. januára 2017

Arsenal rozhodol o víťazstve nad Burnley v 98. minúte

Na snímke hráč Burnley Michael Keane (vpravo) a hráč Arsenalu Shkodran Mustafi v hlavičkovom súboji v zápase 22. kola anglickej Premiere League Arsenal Londýn - Burnley v Londýne 22. januára 2017. Foto: TASR/AP

Londýn 22. januára (TASR) - Úradujúci šampión Leicester City prehral v nedeľňajšom stretnutí 22. kola anglickej Premier League na ihrisku Southamptonu hladko 0:3. Domáci hráči vykročili za troma bodmi už v prvom polčase, v priebehu trinástich minút strelili góly James Ward-Prowse a Jay Rodriguez. Výhru spečatil v 85. minúte z jedenástky Dušan Tadič. Zverencov trénera Claudia Ranieriho delí päť bodov od pásma zostupu.

Zápletku priniesol súboj medzi Arsenalom a Burnley, londýnsky tím napokon triumfoval 2:1. Domáci vyhrávali od 59. minúty po presnom zásahu Shkodrana Mustafiho, Andre Gray však dokázal vyrovnať v 93. minúte z jedenástky. Hrdinom sa napokon stal reprezentant Čile Alexis Sanchez, v ôsmej minúte nadstaveného času premenil pokutový kop a zariadil pre Arsenal zisk troch bodov.

Premier League - 22. kolo:
Southampton FC - Leicester City 3:0 (2:0)

Góly: 26. Ward-Prowse, 39. Rodriguez, 85. Tadič (z 11 m)

Arsenal Londýn - FC Burnley 2:1 (0:0)

Gól: 59. Mustafi, 90.+8 Sanchez (z 11 m) - 90.+3 Gray (z 11 m). ČK: 65. Xhaka (Arsenal)

Inter vyhral na ihrisku Palerma 1:0
Biatlon: Štafeta Nemiek v 6. kole SP opäť víťazne