21. mája 2015

Atlanta v 1. finále na Východe prehrala a stratila zraneného Carrolla

LeBron James v akcii proti dvojici súperov z Atlanty.

LeBron James v akcii proti dvojici súperov z Atlanty. Foto: TASR/AP
New York 21. mája (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers uspeli v prvom zápase finále play off Východnej konferencie zámorskej NBA, keď v noci na štvrtok zvíťazili na palubovke Atlanty Hawks 97:89 a ujali sa vedenia v sérii. Domáci navyše prišli aj o DeMarreho Carrolla, ktorý si zranil koleno.

V drese víťazov opäť zabral hviezdny LeBron James s 31 bodmi, 8 doskokmi a 6 asistenciami. Skvele mu sekundoval J.R. Smith, ktorý naskočil z lavičky a nastrieľal 28 bodov, vrátane ôsmich trojok. Domácim nepomohlo ani 27 bodov Jeffa Teaguea. V polčase bol stav nerozhodný 51:51, ale hostia vyhrali tretiu štvrtinu 23:16 a náskok si už ustrážili. Zápas číslo dva je na programe v noci na sobotu opäť v Atlante.