Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. októbra 2011

Banská Bystrica zverejnila mapu bezbariérových vstupovSo zámerom pomôcť predovšetkým občanom so zdravotným postihnutím lepšie zvládať pohyb na území mesta spustila banskobystrická mestská samospráva na internete digitálnu mapu ...Zdieľať
banska bystrica BANSKÁ BYSTRICA 10. októbra (WEBNOVINY) - So zámerom pomôcť predovšetkým občanom so zdravotným postihnutím lepšie zvládať pohyb na území mesta spustila banskobystrická mestská samospráva na internete digitálnu mapu bezbariérových prístupov do budov.


Mapa je verejnosti prístupná priamo z oficiálnej webovej stránky mesta prostredníctvom geografického informačného systému Gisplan, v samostatnej tematickej kategórii Bezbariérové prístupy.

Mapová vrstva Vstupy do budov graficky vyznačuje vstupy do dôležitých objektov verejnej správy, zdravotníckych a školských zariadení či obchodných domov. U úrovni bezbariérovosti jednotlivých zobrazených vstupov napovedá už ich farebné rozlíšenie na mape, kliknutím na jednotlivé vstupy sa potom zobrazuje text s ich detailným popisom a ohodnotením ich obťažnosti.

Digitálnu mapu bezbariérových prístupov pripravil Útvar hlavného architekta mesta v spolupráci s neziskovou organizáciou Via Orbis, ktorá pomáha občanom s ťažkým zdravotným postihnutím a je autorom údajov a hodnotení jednotlivých vstupov.

V blízkej budúcnosti by mala v mape pribudnúť aj nová vrstva s bezbariérovými trasami. Tie by mali presne určiť a zhodnotiť z hľadiska bezbariérovosti stav vytypovaných chodníkov a priechodov pre chodcov. V poslednej fáze by mala pribudnúť aj vrstva zobrazujúca sakrálne pamiatky s hodnotením ich bezbariérovosti. Do tvorby ďalších digitálnych mapových podkladov môžu aktívne zapojiť aj občania, keď svoje podnety alebo pripomienky napíšu na elektronickú adresu gis@uhabb.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd by mal v utorok vyniesť rozsudok nad Tymošenkovou
<< predchádzajúci článok
Vynovený euroval má refinancovať aj banky