Basketbal: Extraliga mužov - 43. kolo - súhrn

Hornonitrianske derby vyhrala Prievidza. Inter podľahol Svitu

BC Prievidza - MBK Handlová 83:72 (10:25, 30:19, 25:15, 18:13)

Najviac bodov: Ch. Jones 23, Hallett 17, Szalay 17 - Delič 31, Miloševič 14, Barišič 12
TH: 28/21 - 23/17, trojky: 6 - 5, fauly: 22 - 25, rozhodovali: Gabara, Tomašovič a Mlynský, 3300 divákov

Pred rekordnou návštevou sezóny začali lepšie hostia, ktorí úvodnú štvrtinu vyhrali o pätnásť bodov. Prievidžania mali lepší vstup do druhej časti - začali šnúrou 7:0 a v 18. min vyrovnali (38:38). Aj v treťom dejstve mali domáci mierne navrch a na začiatku poslednej štvrtiny viedli o deväť bodov 68:59. Súper síce znížil tento náskok, ale záver patril nadšene hrajúcim domácim, ktorí svoj náskok zvýšili na konečný 11-bodový rozdiel a v 92. derby si pripísali 57. výhru (súper má 35) a navyše spoluhráči dali Gabrielovi Szalayovi pekný darček k jeho 25.

BK Inter Bratislava - BK Iskra Svit 59:68 (20:12, 13:28, 12:9, 14:19)
Najviac bodov: Gavran 18, Žilík 11, Ďurana 9 - Bilík 21 (4 trojky), Čosič 15, Smith 14
TH: 11/6 - 25/15, trojky: 5 - 7, fauly: 20 - 11, rozhodovali: Pipíška, Kuzmiak, Hančík, 500 divákov

Čo sa vývoja skóre týka, to bol zaujímavý zápas. Niekoľkokrát sa totiž družstvá vystriedali vo vedení. V 9. min viedol Inter 20:11, ale po desaťbodovej šnúre hostí prehrával v 14. min 22:24. O 5 bodov viedol ešte v 15. min (31:26), ale neskôr sa misky váh obracali na stranu hostí. Vyhrali 40:33 prvý polčas, po zmene strán Inter znížil viackrát na dvojbodový rozdiel, naposledy v 33. min na 52:54. Ďalšia fáza súboja už vyznela pre družstvo spod Tatier.

MBK Rieker Komárno - ŠKP Banská Bystrica 74:56 (11:18, 26:15, 15:15, 22:8)
Najviac bodov: Berkis 16, Burrows 14, Jurík 12/4 - Velčič 19, Grznár 10, Hovaňák 8
TH: 16/12 - 22/12, trojky: 8 - 4, fauly:22 - 14, rozhodovali: Ženiš, Kúkelčík a Lamoš, 840 divákov

V zápase plnom nepresností začali lepšie hostia, ktorí vyhrali prvú štvrtinu, ale po troch trojkách Juríka v 16. min domáci vyrovnali na 24:24. V ďalšom priebehu bolo skóre až do konca polčasu vyrovnané. Aj keď druhý polčas začali lepšie domáci a v 22. min viedli 44:34, hostia o 4 min neskôr znížili na 44:43. V záverečnej štvrtine domáci drámu nepripustili, vymanili sa z hernej krízy a v 35. min vyhrávali 67:52 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté.

BK SPU Nitra - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 78:56 (16:16, 23:14, 12:16, 27:10)
Najviac bodov: Bosák 31, Votroubek 21, Montgomery 10 - Mroz 20, Mielczarek 11, Johnson 8
TH: 14/9 - 20/18, trojky: 3 - 4 , fauly: 15 - 17, rozhodovali: Janáč, Ženiš a Matejčík, 700 divákov

Úvod zápasu bol vyrovnaný. Domáci sa do prvého výraznejšieho brejku dostali v 13. min, keď viedli až o 12 bodov. Polčasové skóre uzatváral Johnson košom aj s faulom spolu so sirénou. Po zmene strán na oboch stranách dominovali obrany a hostia krok za krokom znižovali náskok domácich. V 33. min Nitrania viedli už iba o 3 body 53:50. Následné dve minúty vyhrali v pomere 14:4 (67:54), čo sa ukázalo ako rozhodujúce pre výsledok zápasu. Nitra si týmto víťazstvom zabezpečila postup do play-off z prvého miesta.

BASKETBAL: Spišská Nová Ves nestačila na hráčov Nitry