04. mája 2016

Basketbalisti Komárna znížili stav finálovej série

Na archívnej snímke hráči Komárna

Na archívnej snímke hráči Komárna Foto: TASR/Michal Svítok
Komárno 4. mája (TASR) - Basketbalisti MBK Rieker Com-therm Komárno vyhrali štvrté finálové stretnutie Eurovia SBL 2015/2016. Na domácej palubovke triumfovali nad Prievidzou 96:88 a znížili stav série na 1:3.

Piaty finálový zápas je na programe v sobotu 7. mája o 18.00 h v Prievidzi.

Eurovia SBL - 4. zápas finále:

MBK Rieker Com-therm Komárno - BC Prievidza 96:88 (48:40)

Najviac bodov: Alawoya 35, Bilič 16, Bannister 12 - Stamenkovič 23, Korner 17, Wisseh 14

/stav série: 1:3/

V búrlivej atmosfére začalo lepšie domáce Komárno, na súpera nasadilo agresívnejšiu a aktívnejšiu hru. V úvodnej štvrtine však strelecky ťahal hostí Batina, autor troch úspešných pokusov za tri body. Oba tímy viedli vyrovnanú bitku, záver úvodnej 10-minútovky lepšie zvládli "obuvníci", nad svojim súperom viedli 24:20. Domáci nabudení koncovkou pokračovali v tempe aj v druhej perióde, skórovali päť bodov v rade a Prievidza bola razom pod tlakom. Hostia sa nevedeli dostať ku svojej hre a v štvrtej minúte prvýkrát v zápase prehrávali dvojciferným rozdielom. Zverenci Miljana Čuroviča mohli napokon aj výraznejšie znížiť, ale domáci zaslúžene po prvom polčase viedli 48:40.

Druhý polčas otvorila dobrá podkošová hra domácich, ale Prievidžania po zlom úvode stiahli na rozdiel štyroch bodov. Oba tímy si vymenili bodové šnúry, postupne začala pribúdať nervozita. Hosťujúci Stanojevič trojkou v 27. minúte vyrovnal na 63:63 a začínalo sa odznova. Vyrovnaný stav dlho netrval, Komárno opäť získalo vedenie, ale tretiu štvrtinu uzavrel úspešnou trojkou s klaksónom Marič. Záverečná štvrtina bola dramatická od samotného úvodu, Prievidza sa dlho snažila márne dostať do vedenia, na domácej strane bol neomylný Alawoya. Komárno v závere ukázalo pevnejšie nervy, kľúčové strely dokázalo premeniť a nakoniec zvíťazilo 96:88.

Plážový volejbal: Dubovcová s Nestarcovou prehrali v stredu oba zápasy