15. mája 2012

Basketbalisti Oklahomy zmietli Lakers, Sixers vyrovnali

Basketbalisti Oklahomy vynikajúco vstúpili do série druhého kola play-off zámorskej NBA. Hráčom Los Angeles Lakers nedali žiadnu šancu, už cez polčas viedli o 15 bodov, druhú polovicu odštartovali ...

nba NEW YORK 15. mája (WEBNOVINY) - Basketbalisti Oklahomy vynikajúco vstúpili do série druhého kola play-off zámorskej NBA. Hráčom Los Angeles Lakers nedali žiadnu šancu, už cez polčas viedli o 15 bodov, druhú polovicu odštartovali uragánom v pomere 15:2 a nakoniec zvíťazili priepastným rozdielom 119:90.

"Keď hráme takto dobre, len ťažko môžeme prehrať," vravel rozohrávač Thunder Russell Westbrook, ktorý bol s 27 bodmi najlepším strelcom zápasu.

Tréner Lakers Mike Brown bol z výkonu svojho mužstva sklamaný, no zároveň zdôraznil: "Bol to len prvý zápas a séria sa hrá na štyri víťazné. Potrebujeme sa z toho rýchlo dostať a v druhom súboji zabrať naplno." Thunder, ktorí boli v základnej časti tímom s najväčším počtom stratených lôpt (16,4 na zápas), výborne držali loptu a zbytočne o ňu prišli len štyrikrát. "Vynikajúce. Štyri stratené lopty - to sa nám často podarí za prvých šesť minút," chválil zverencov tréner Scott Brooks.

Philadelphia nedovolila Bostonu odskočiť v semifinále Východnej konferencie na dvojzápasový rozdiel a v druhom súboji na palubovke Celtics zvíťazila najtesnejším rozdielom 82:81. Sixers sa mohli v závere spoľahnúť na presnú streľbu z hranice trestného hodu a šiestimi šestkami ubránili náskok.

"Chalani sa stále zlepšujú, basketbalovo dozrievajú. Som na nich hrdý. Počas základnej časti sme nevedeli dotiahnuť do úspešného konca vyrovnané stretnutia, teraz však hráči veria, že to dokážu, a darí sa im to. Dobre sa na to pozerá," tešil sa kouč 76-ers Doug Collins.

Výsledky - pondelok:

Východná konferencia - 2. kolo play-off:
Boston - Philadelphia 81:82 (25:21, 13:15, 11:21, 32:25) - stav série 1:1
Najviac bodov: R. Allen 17, Garnett 15 (12 doskokov), Bass 12 - Holiday 18, Iguodala 13, L. Allen a Turner po 10

Západná konferencia - 2. kolo play-off:
Oklahoma City - Los Angeles Lakers 119:90 (30:23, 29:21, 39:24, 21:22) - stav série 1:0
Najviac bodov: Westbrook 27, Durant 25, Harden 17 - A. Bynum 20 (14 doskokov), Bryant 20, World Peace 12