Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2007

Blesk zabil deti pred očami ich rodičovObrovská tragédia sa stala v rodine Nedeljkovićovcov zo srbskej dedinky Vukanja. Súrodenci Jelena (10) a Miodrag (8) zahynuli v sobotu okolo 17:00, keď do stromu, kam sa skryli s rodičmi pred búrkou, ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Obrovská tragédia sa stala v rodine Nedeljkovićovcov zo srbskej dedinky Vukanja. Súrodenci Jelena (10) a Miodrag (8) zahynuli v sobotu okolo 17:00, keď do stromu, kam sa skryli s rodičmi pred búrkou, udrel blesk. Nedeljkovićovci v ten deň od rána oberali jahody a keď začalo pršať, skryli sa pod najbližší strom, do ktorého udrel blesk. Deti zomreli hneď, rodičia Goran a Dragana prežili so zraneniami a popáleninami.

"Manželka, deti a môj otec Stojan sme ráno okolo 10:00 išli oberať jahody. Začalo pršať. Búrka silnela čoraz viac, no nikto nepredpokladal, že sa stanie niečo také. V diaľke hrmelo. A viac si už nepamätám. Keď som sa prebral, necítil som si ruku ani nohu. Vzal som mobil a zavolal pomoc," s plačúcim hlasom povedal Goran. Rodinný priateľ Dragiša Mitić okamžite nasadol do auta a išiel po nich. "Stretol som Miroljuba Petrovića, suseda, ktorý ich medzitým už naložil na traktor. Preložili sme ich do môjho auta a odviezol som ich do nemocnice. Je to obrovská tragédia", zdôraznil Mitić.

Matka Dragana, ktorá má popáleniny na rukách i nohách, v pondelok omdlievala zo šoku a smútku za deťmi. Do domu Nedeljkovićovcov, ktorých v dedine poznajú ako veľmi slušnú a poriadnu rodinu, prišla celá dedina a všetci spolužiaci zo školy, do ktorej chodili Jelena a Miodrag. "Boli to dobrí žiaci," povedala v prázdnej učebni uplakaná učiteľka Divna Janković. Pohľad plný smútku upierala na dve prázdne stoličky a neveriacky krútila hlavou. "Jelena bola vynikajúca žiačka, poriadna, poslušná. Miodrag bol veľmi priateľský. Prvé úlohy v škole úspešne zvládal. Ešte sedem dní ich delilo od prázdnin. Nemôžem uveriť tomu, že ich viac niet," dodala uplakaná učiteľka Divna Janković.

Informoval o tom srbský Blic OnLine.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koaliční poslanci napadli vysokoškolskú novelu
<< predchádzajúci článok
Pápež prijme odchádzajúceho premiéra Tonyho Blaira

Blesk zabil deti pred očami ich rodičov - diskusné fórum čitateľov