Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. augusta 2006

Bratislavské letisko sprísňuje bezpečnostné opatreniaLetisko M. R. Štefánika sprísňuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti so situáciou vo Veľkej Británii. "Požiadali sme políciu o súčinnosť pri mimoriadnych bezpečnostných opatreniach," ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) - Letisko M. R. Štefánika sprísňuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti so situáciou vo Veľkej Británii. "Požiadali sme políciu o súčinnosť pri mimoriadnych bezpečnostných opatreniach," povedala pre agentúru SITA hovorkyňa bratislavského letiska Ivana Paulinyová. Dodala, že letisko vyčlení samostatný box pre pasovú kontrolu a pracovisko detekčnej kontroly pre vybavenie cestujúcich do Londýna, ktorých čaká prísnejšia kontrola.

Od leteckých spoločností ani medzinárodných bezpečnostných zložiek letisko zatiaľ nedostalo požiadavku o žiadne špeciálne opatrenia ako napríklad zamedzenie príručnej batožiny a pod. "Zároveň sme sprísnili opatrenia a kontrolu na perimetri letiska a taktiež na vstupných bodoch do areálu letiska. Dovoľujeme si požiadať našich cestujúcich o zhovievavosť a trpezlivosť pri meškaní letov, ktoré nie je spôsobené ani vinou letiska, ani konkrétnych leteckých spoločností," dodala Paulinyová.

Britská diplomacia o plánovaných masívnych teroristických útokoch na lety z Londýna na západné pobrežie USA informovala partnerov cez svoje veľvyslanectvá. Ako uviedol pre agentúru SITA Igor Pokojný z MZV SR, naše veľvyslanectvo v Londýne zostáva v kontakte s príslušnými britskými orgánmi. Aj Slovensko považuje situáciu za vážnu a odsudzuje terorizmus v akejkoľvek podobe.

Britská polícia dnes informovala, že úrady zmarili teroristický plán útoku na lietadlo premávajúce medzi Spojenými štátmi a Veľkou Britániou. Teroristi údajne chceli na palubu lietadla v príručnej batožine prepašovať výbušniny, ktoré by aktivovali asi v polovici letu. Polícia informovala, že v tejto súvislosti zatkla v Londýne 21 ľudí.
SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jay Z chce upozorniť na nedostatok pitnej vody
<< predchádzajúci článok
T-Mobile Slovensko za polrok s výnosmi 7,673 mld. Sk