Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. februára 2017

Bratislavské zastupiteľstvo bude rokovať o rekonštrukcii Divadla ArénaNa snímke Divadlo Aréna.Zdieľať
Na snímke Divadlo Aréna. Foto: TASR/Ivan Majerský
Bratislava 17. februára (TASR) – Medializovaná kauza týkajúca sa príprav rekonštrukcie Divadla Aréna a s tým súvisiaceho obvinenia z nevhodného správania riaditeľa investičného odboru Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Jána Keselého bude mať dnes pokračovanie na rokovaní krajského zastupiteľstva. Predseda BSK Pavol Frešo má poslancov informovať o tom, ako chce celú záležitosť riešiť.


Frešo to prisľúbil už 9. februára, keď ho krajskí poslanci z klubu SaS vyzvali na odvolanie Keselého. Dôvodom má byť napadnutie pracovníčky bratislavského Divadla Aréna, ku ktorému malo dôjsť počas rokovaní o rekonštrukcii divadla. Súčasne avizovali, že ak Frešo nepristúpi k personálnym konzekvenciám, zvážia na zastupiteľstve ďalšie kroky.

Na odvolanie Keselého vyzval Freša i bratislavský mestský poslanec a kandidát na predsedu BSK Jozef Uhler, ktorý kritizoval i postup pri rekonštrukcii Divadla Aréna. Upozornil na predraženú cenu za projektové práce rekonštrukcie divadla vo výške 537.000 eur a netransparentnosť procesu prípravy verejného obstarávania. Frešo má dnes informovať aj o doterajšom postupe obnovy kultúrneho stánku.

Medzi bodmi rokovania zastupiteľstva BSK je takisto správa o predstavení Natálka a protiextrémistickom programe na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, poslanci sa budú zaoberať návrhom na schválenie dokumentu, ktorý má samosprávam pomôcť pri aplikácii adaptačných opatrení reagujúcich na nepriaznivé dôsledky klímy. Hovoriť budú aj o aktualizácii koncepcie územného rozvoja cyklotrás v kraji.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bistro pre bežných ľudí sa omylom stalo nositeľom michelinskej hviezdy
<< predchádzajúci článok
Herečku Gabrielu Vránovú museli operovať, zistili jej rakovinu

Bratislavské zastupiteľstvo bude rokovať o rekonštrukcii Divadla Aréna - diskusné fórum čitateľov