16. januára 2015

Bystrica sa dotiahla na Košice, vyhrala 2:0, Poprad zdolal Martin 3:1

Na snímke brankár B. Bystrice Andrej Košarišťan, dole hráč B. Bystrice Theo Peckham Foto: TASR/Milan Kapusta
Košice 16. januára (TASR) - V košickej Steel aréne začali obidve družstvá opatrne a do prvej šance sa dostal až v 5. minúte Bartoš, ktorý zoči-voči Korišťanovi nepochodil. Už o minútu neskôr preveril banskobystrického brankára Bartánus, stav sa však nezmenil. Domáci hráči pokračovali v aktivite a prvý útok vedený Bartošom napriek tlaku nedokázal vyťažiť z viacerých šancí, keď najväčšiu z nich spáli v 9. minúte Jenčík. V 14. minúte sa dostal z ľavej strany do dobrej príležitosti aktívny Spilar, no jeho zakončenie skončilo iba na vrchnej žŕdke. Na opačnej strane sa prezentoval peknou individuálnou akciou White, Hylák však podržal svoj tím. V závere tretiny ešte preveril pozornosť košického brankára tvrdou strelou Matoušek.

Vstup do druhej tretiny vyšiel hosťom z Banskej Bystrice, Kadura vyťažil z práce Handzuša, ktorý mu spoza košickej bránky poslal puk priamo na hokejku a otvoril skóre duelu - 0:1. Košičania zvýšili pohyb, tlačili sa do zakončení, ale "barani" ich umne vytláčali z ideálnych streleckých pozícii. Košarišťan si postupne poradil s tvrdým zakončením Černáka počas presilovej, v polovici stretnutia aj so strelou Suju, ktorú vyrazil pred seba a v 34. minúte ho neprekonal ani Bondra. Hostia pozorne bránili a vyčkávali na svoju príležitosť. Tá prišla v samom závere druhej dvadsaťminútovky, keď v oslabení Michal Hudec vyviezol puk do útočného pásma a z ľavej strany ho poslal pred košickú bránku, kde ho tečoval za Hylákov chrbát Handzuš - 0:2.

Na začiatku tretieho dejstva pri vylúčení Gachulinca mali možnosť domáci hráči presilovej hry, no Lapšanský v 44. minúte po peknom blafáku v stopercentnej šanci netrafil odkrytý priestor hosťujúcej bránky. "Barani" pokračovali v disciplinovanej hre, obetavo bránili a podnikali rýchle protiútoky. V 50. minúte najprv Handzuš neprekonal Hyláka, odrazený puk sa dostal ku Gachulincovi, no ten tvrdou strelou trafil iba dobre stojaceho brankára Košíc. V šlágri kola napokon pred vypredanou Steel arénou dominovala druhá Banská Bystrica, ktorá sa v extraligovej tabuľke dotiahla na rozdiel jedného bodu práve na prvé Košice.

HC Košice - HC'05 B. Bystrica 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 21. Kadura (Handzuš, M. Hudec), 40. Handzuš (M. Hudec, Košarišťan). Rozhodovali: Lokšík, Novák - Rovenský, M. Korba, vylúčení: 2:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, striedanie: 31. Róth (B. Bystrica) zapojil sa do hry, 8347 divákov - vypredané.

Poprad napriek snahe domáceho Martina zvíťazil 3:1

Martin 16. januára (TASR) - Súboj siedmeho tímu tabuľky so štvrtým priniesol v úvodnom dejstve zaujímavý hokej. Prvý ohrozil domáceho Čecha v 1. minúte Suchý, ale o dve minúty neskôr sa už tešili domáci. Svoboda sa presadil individuálne, obkorčuľoval bránku hostí a otvoril skóre. V 5. minúte vyskúšali pozornosť martinského brankára Kroták a Hvila. Následne vyrovnal Boltun, keď po obkorčuľovaní domácej bránky zasunul puk za Čecha. V ďalších minútach bol v permanencii Kostúr, ktorý si postupne poradil so strelami Zuckera, Fujeríka, Galamboša i Važana. V 17. minúte zahrozil zasa pred Čechom Paločko. V závere prvej časti podržal Martin Čech, keď zneškodnil nájazd Sýkoru.

Na začiatku druhého dejstva boli lepší Podtatranci a Čech bol v ohni striel. V 24. minúte sa pekne uvoľnil Štrauch, domáci gólman bol na mieste. V polovici zápasu sa zasa dvakrát vyznamenal Kostúr po pokusoch Podzinša a Fujeríka. Na druhej strane v 34. minúte Čech podržal domácich po strele Boltuna. O minútu neskôr Važan z dobrej pozície netrafil. Domáci potom premrhali 40-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

Hostia čakali aj v úvode tretej tretiny na chybu domácich. Tá prišla v 43. minúte a Rapáč poslal Poprad do vedenia - 2:1. O 63 sekúnd neskôr sa presadil aj nestarnúci Kroták, keď napodobnil prvý gól Boltuna. Po obkorčuľovaní bránky strelil tretí gól a bolo prakticky rozhodnuté. Markovičov samostatný nájazd v 53. minúte zneškodnil výborný Kostúr a skúsení hostia si v ďalšom priebehu už dvojgólový náskok ustrážili. Napriek snahe domácich zaslúžene zvíťazili.

MHC Mountfield Martin - HK Poprad 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

3. Svoboda (Podzinš, Zucker) - 7. Boltun (Brejčák, Rapáč), 43. Rapáč (Boltun, Hvila), 44. Kroták (Paločko, Makovský). Rozhodovali: Jonák - M. Orolin, J. Tvrdoň, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2700 divákov

MHC Mountfield Martin: Čech - Ďatelinka, Dlouhý, Smrek, Dvořák, Kolba, Rusina, Lojek, Brcko - Markovič, Galamboš, Važan - Zucker, Svoboda, Podzinš - Themár, Dírer, Jokeľ - T. Török, Fujerík, Pokrivčák

HK Poprad: Kostúr - Suchý, Kurali, Fabian, Makovský, Kasík, Brejčák, Malina, Dinda - Sýkora, Paukovček, Bartečko - Paločko, Takáč, Kroták - Hvila, Boltun, Rapáč - Matis, Mlynčár, Štrauch