Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. februára 2017

Ceny ropy mierne vzrástli, cena Brentu sa pohybuje tesne nad 55,70 USDCeny ropy mierne vzrástli, aj naďalej je však ich rast len minimálny, keďže na trhy stále pôsobia protichodné vplyvy. Na jednej strane je to redukcia ťažby zo strany ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Londýn 17. februára (TASR) - Ceny ropy mierne vzrástli, aj naďalej je však ich rast len minimálny, keďže na trhy stále pôsobia protichodné vplyvy. Na jednej strane je to redukcia ťažby zo strany Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a niektorých ďalších významných producentov, na strane druhej rastúca produkcia zo strany USA.


Trhy čiastočne podporila informácia, že ropný kartel by mohol predĺžiť platnosť dohody o redukcii ťažby. Tá zatiaľ platí na prvý polrok tohto roka. Pokračujúce zvyšovanie produkcie v USA však momentálne neumožňuje, aby sa ceny komodity zvýšili výraznejšie.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s aprílovým kontraktom vzrástla do 7.34 h SEČ o 9 centov na 55,74 USD (52,33 eura) za barel (159 litrov). Mierne nahor sa posunula aj cena americkej ľahkej ropy s dodávkou v marci. Vzrástla o 5 centov na 53,41 USD/barel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PRIESKUM: Spotrebiteľská klíma v Európe je najlepšia za deväť rokov
<< predchádzajúci článok
Alexandrovci koncertovali po prvýkrát od vlaňajšej tragédie

Ceny ropy mierne vzrástli, cena Brentu sa pohybuje tesne nad 55,70 USD - diskusné fórum čitateľov